KONTAKT  |    _eng _sk

Košický región zaznamenal návštevnícky rekord
           Pridané: 14.03.2018
Autor: -t-
Kategória: 03/2018

Návštevnosť Košického regiónu stúpa už tri roky po sebe, cestovný ruch má za sebou zatiaľ najlepší rok.  Svedčia o tom ubytovacie štatistiky za vlaňajšok, podľa ktorých sa v kraji ubytovalo rekordných 366 142 návštevníkov. Ich počet medziročne vzrástol o vyše päť percent.  Ubytovacie zariadenia v kraji zaznamenali 762 490 prenocovaní, viac ich bolo iba v rokoch 2008 a 2002.

„Rok 2016 sa vyznačoval obrovským medziročným skokom návštevnosti Košického kraja, vlani bolo preto dôležité tento trend zachytiť.  Vidíme, že sa to podarilo a ďalší nárast návštevnosti znamená aj zvýšenie tržieb z ubytovania, ktoré medziročne stúpli o vyše milión eur, na takmer 21 miliónov. Je to výsledok snaženia všetkých subjektov pôsobiacich v cestovnom ruchu a určite dobrá správa pre ekonomiku v kraji,“ uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková.

Organizácia destinačného manažmentu práve v roku 2017  stavila pri marketingu, ale aj rozvojových aktivitách, na značku UNESCO na dosah. „Odrazilo sa to nielen v ubytovacích štatistikách, ale tiež v údajoch návštevnosti jednotlivých lokalít a pamiatok UNESCO.  Rekordnú sezónu má za sebou Spišský hrad, Dobšinská ľadová jaskyňa a určite aj drevený Chrám Prenesenia ostatkov sv. Mikuláša v Ruskej Bystrej.“  Práve táto pamiatka si pripomína desiate výročie zápisu do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.  

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...