Vyhľadávanie:

Hutníci pomohli zdravotníkom i pacientom

Hutníci pomohli zdravotníkom i pacientom

Košice, 12. jún 2020 – Nové prístrojové vybavenie pre Univerzitnú nemocnicu L. Pasteura v Košiciach dnes symbolicky odovzdal James Bruno, prezident spoločnosti U. S. Steel Košice. Hutníci po vypuknutí pandémie COVID-19 veľmi spontánne zareagovali a vyčlenili finančný obnos prioritne pre Kliniku infektológie a cestovnej medicíny, kde sa v Košickom kraji sústredili sily zdravotníkov na pomoc pacientov s komplikáciami počas liečby COVID-19. Nový ultrazvuk aj prenosný EKG prístroj, mobilné systémy na meranie telesnej teploty, rampa pre imobilných pacientov, kamerový systém do izieb a ďalšie vybavenie v hodnote prevyšujúcej 65 tisíc eur bude slúžiť zdravotníkom na rýchlejšiu liečbu a lepšiu starostlivosť o pacientov.

„S komunitou v Košiciach sme celé roky v úzkom kontakte a preto sme po vypuknutí pandémie COVID-19 vedeli, kde bude naša pomoc najúčinnejšia. Nechali sme odborníkov v teréne, nech si vyberú, čo najviac potrebujú,“ povedal pri odovzdaní daru James Bruno. „Lekári a sestry tak budú môcť poskytovať obyvateľom regiónu kvalitnejšie zdravotné služby.“

Pomoc Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach bola jednou z viacerých iniciatív, ktorými hutnícka firma zareagovala na bezprecedentnú situáciu. Primárne však musela riešiť množstvo interných hygienických a pandemických opatrení na zabezpečenie plynulosti hutníckej výroby.

„S podobnou pandémiou koronavírusu sme sa na Slovensku ešte nestretli a museli sme flexibilne zabezpečovať diagnostikovanie a liečbu ohrozených pacientov. Vďaka našim partnerom sme nezostali v tomto vypätom úsilí sami,“ zdôraznil profesor Pavol Jarčuška, prezident Slovenskej spoločnosti infektológov. „Všetko prístrojové vybavenie pomôže zdravotníkom na našej klinike rýchlejšie diagnostikovať a liečiť viacero pacientov, ale umožní aj lepšiu komunikáciu s hospitalizovanými infekčnými pacientmi, ktorí musia byť izolovaní na izbách. Inštalácia komunikačného zariadenia taktiež povedie k úspore osobných ochranných pomôcok.“

- KONIEC -

Kontakt:
Mgr. Ivana Vaněková        
PR manažérka a hovorkyňa UNLP Košice            
hovorca@unlp.sk        
tel.: 055/ 615 3056        
mobil: +421 905 217 502  

Ing. Ján Bača
riaditeľ pre vonkajšie vzťahy a hovorca
U. S. Steel Košice
jbaca@sk.uss.com
tel.: 055/ 673 4618
mobil: +421 903 640 680

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...