KONTAKT  |    _eng _sk

Štátne divadlo Košice má nového generálneho riaditeľa a šéfa baletu
           Pridané: 17.06.2020
Autor: -fal-
Kategória: 11/2020

Generálnym riaditeľom Štátneho divadla Košice sa 1. júna stal choreograf a  režisér Ondrej Šoth. Ondrej Šoth je známym slovenským choreografom a divadelníkom, ktorý do 1. júna šéfoval Baletu ŠDKE. V roku 2009 sa stal držiteľom ocenenia Krištáľové krídlo v kategórii divadlo a audiovizuálne umenie za projekt ambiciózneho tanečného divadla M. R. Štefánik.

Povereným riaditeľom Baletu Štátneho divadla Košice je od  2. júna 2020 tanečník a choreograf, bývalý dlhoročný sólista baletu Slovenského národného divadla Peter Dedinský.

Štátne divadlo Košice zrušilo po vypuknutí pandémie v súvislosti s Covid-19  všetky predstavenia. Svoje pomyselné brány otvorilo aspoň v online svete. Prostredníctvom kanálu na youtube si tak mohli diváci pozrieť záznamy viacerých predstavení, vypočuť si rozprávky načítané hercami, či zapojiť sa do rôznych interaktívnych projektov prostredníctvom sociálnych sietí.

Jediným predstavením, ktoré budú môcť diváci ešte v tejto sezóne vidieť naživo, bude unikátne multižánrové divadlo Milada Horáková – o živote ­ženy, ktorá sa vďaka svojej nezlomnosti a odvahe stala symbolom odporu voči totalitnej moci.

Predstavenie sa uskutoční 27. júna 2020. Bude venované 70. výročiu úmrtia Milady Horákovej. Predstavenie zároveň ukončí túto divadelnú sezónu.      

Empty

ODPORÚČAME

13.05.2021
USS oznamuje svoj cieľ dosiahnuť do roku 2050 uhlíkovú neutralitu
01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021