KONTAKT  |    _eng _sk

Hutnícka fakulta vypisuje druhé kolo prijímacieho konania
           Pridané: 20.07.2016
Autor: -c-
Kategória: Študenti

Technické vedy sa oplatí študovať

Technické vedy sa oplatí študovať. Bez nich sa svet nepohne ďalej. Kovom, materiálom a technológiám patrí budúcnosť. Ak máte doma stredoškoláka, upriamte jeho pozornosť na možnosť získať kvalitné vzdelanie na Hutníckej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. Fakulta je známa svojou orientáciou na potreby praxe a požiadavky firiem. Z hľadiska perspektívnosti a relevantnosti študijných programov na základe údajov z prognózy pracovných miest Národného projektu Vysoké školy ako motory rozvoja vzdelanostnej spoločnosti jej patrí šieste miesto. V uplynulých dňoch vypísala druhé kolo prijímacieho konania.

„Naši absolventi, inžinieri, nachádzajú uplatnenie a sú úspešní v rôznych oblastiach hospodárskeho života, ktoré kopírujú naše študijné programy. V budúcom akademickom roku otvoríme päť osvedčených študijných programov – hutníctvo, tepelná technika a plynárenstvo, materiály, spracovanie a recyklácia odpadov a integrované systémy riadenia,“ uviedla Iveta Vasková, dekanka hutníckej fakulty s viac ako 60-ročnou tradíciou vo vzdelávaní, vede a výskume, ktorá obsadila vlani podľa Akademickej rankingovej a ratingovej agentúry (ARRA) spomedzi dvadsiatich piatich technických fakúlt na Slovensku piate miesto.

„V rámci druhého kola prijímacieho konania treba prihlášky zaslať do 21. augusta 2016,“ spresnil prodekan pre vonkajšie vzťah a marketing Dušan Oráč. „Záujemcovia o štúdium na našej fakulte nemusia absolvovať prijímacie testy.“

Viac informácií nájdete na www.hf.tuke.sk

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...