KONTAKT  |    _eng _sk

Hutnícke dni
           Pridané: 24.10.2005
Autor: Ľubica TKÁČOVÁ, SPŠH
Kategória: 43/2005

Tradícia pokračuje

Život hutníka je zaujímavý, ale i rozmanitý. Príprava na tento život je náplňou výchovno-vzdelávacieho procesu v škole. Jeho súčasťou sú aj niekoľkoročné tradície, ku ktorým už neodmysliteľne patria i Hutnícke dni. Ich tohtoročný bohatý program sa uskutoční v dňoch 7. a 8. novembra 2005 na pôde Strednej priemyselnej školy hutníckej na Alejovej č. 1 v Košiciach. Je naplnený množstvom zaujímavých podujatí prezrádzajúcich nielen úctu k minulosti, ale i adaptabilnosť školy na nové spoločenské potreby.

Hutnícke dni 2005 sa začnú slávnostným zhromaždením, ktoré sa uskutoční 7. novembra 2005 o 11.00 hod. v budove Strednej priemyselnej školy hutníckej na Alejovej ulici v Košiciach, na ktoré sú pozvaní reprezentanti školskej správy a samosprávy, najvyšší predstavitelia U. S. Steel Košice, Hutníckej fakulty TU v Košiciach, ako i zástupcovia družobných zahraničných škôl z Česka, Poľska, Rakúska a Maďarska s cieľom podporiť a prehĺbiť vzťah a výchovu mladej generácie k hutníckemu povolaniu.

O 15.00 hod. sa začne Deň otvorených dverí, ktorý je určený predovšetkým žiakom, rodičom, ale i výchovným poradcom základných škôl nielen Košického kraja. Zámerom je priblížiť program školy pre záujemcov o štúdium hutníckeho i polytechnického odboru. Súčasťou dňa bude i rozšírené zasadnutie členov občianskeho združenia Hutník - klubu absolventov a priateľov Strednej priemyselnej školy hutníckej, ktoré sa uskutoční o 16.00 hod. v priestoroch školy.

Nezabudlo sa samozrejme ani na študentov. Tí si slávu hutníckych tradícií pripomenú medziškolským basketbalovým turnajom žiakov vybraných stredných škôl Košického kraja, ktorý sa začne 7. novembra 2005 o 13.00 hod. a bude pokračovať na druhý deň 8. novembra 2005 o 9.00 hod. v telocvični Strednej priemyselnej školy hutníckej. Turnaj je zrkadlom basketbalovej tradície školy, ktorá v roku 1973 získala titul majstra Medzinárodného turnaja stredných škôl v basketbale chlapcov v Holandsku.

Hutnícke dni vyvrcholia 8. novembra 2005 slávnostnou v poradí už 7. medzinárodnou odbornou konferenciou, ktorá sa pod názvom Mládež - odbornosť - voľba povolania uskutoční o 9.00 hod. v priestoroch SAV na Watsonovej ulici 47 v Košiciach za účasti nielen zástupcov štátnych a spoločenských organizácií, vysokých škôl, U. S. Steel Košice, ale i zahraničných hostí, pedagógov a žiakov Strednej priemyselnej školy hutníckej. "Zlatým klincom" Hutníckych dní bude už tradičný Šachťák - cechová slávnosť, ktorá bude 8. novembra 2005 o 17.00 hod. v priestoroch Hutného projektu v Košiciach. Srdečne na ňu pozývame nielen skúsených hutníkov, starších i mladších majstrov cechu hutníckeho, ale i priateľov, známych a širokú verejnosť.

Zdar Boh!

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...