KONTAKT  |    _eng _sk

Ich cieľ je jasný - postup
           Pridané: 16.03.2016
Autor: -mik-
Kategória: 06/2016

Hokejoví majstri z HC Košice rozohrali štvrťfinálovú sériu play-off s Martinom

V nedeľu 4. marca sa skončila základná časť hokejovej Tipsport ligy sezóny 2015/2016. Náš majstrovský tím HC Košice obsadil v konečnej tabuľke 1. miesto so ziskom 106 bodov a s vysoko aktívnym skóre 156:85 si zabezpečil postup do nového ročníka Ligy majstrov. Pred druhou Nitrou mali zverenci trénera Rostislava Čadu deväťbodový náskok.

Kolotoč zápasov play-off sa naplno rozkrútil v piatok 11. marca 2016. Do štvrťfinálových bojov postúpilo osem mužstiev, ktoré podľa umiestnenia a herného kľúča 1-8, 2-7, 3-6 a 4-5 vytvorili tieto dvojice: Košice – Martin, Nitra – Žilina, Zvolen – Poprad a Banská Bystrica – Trenčín.

O tom, že našim štvrťfinálovým súperom je Martin, sa rozhodlo až v poslednom kole. V tejto sezóne sme sa s Martinom stretli šesťkrát a až v piatich stretnutiach vyšli naši hokejisti zo vzájomných súbojov víťazne a len raz na ľade súpera prehrali. V ére samostatnosti slovenského hokeja sa Košice stretli v play-off s Martinom štyri razy a vždy postúpili do ďalších bojov. Naposledy si s mužstvom z Turca zmerali sily vo štvrťfinále v sezóne 2013/2014, na zápasy vtedy zvíťazili 4:0.

„Teší nás, že sa nám podarilo splniť prvý cieľ, vyhrať základnú časť a postúpiť do Ligy majstrov. Zároveň sme si však stanovili nový cieľ. Uvedomujeme si, že v play-off sa začína odznova. Bude sa hrať odhodlanejšie, dôraznejšie a hráči všetkých mužstiev pridajú na nasadení. My musíme naše výkony z posledných zápasov základnej časti neustále opakovať,“ vyhlásil pre médiá ešte po skončení základnej časti tréner nášho tímu R. Čada.

Naši hokejisti mali v prvých dvoch stretnutiach play-off výhodu domáceho ľadu v piatok 11. marca a v sobotu 12. marca. V piatok 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) a v sobotu 3:2 (2:0, 0:1, 1:1). Na zápasy tak viedli v sérii 2:0. Tretí vzájomný štvrťfinálový súboj sa hral včera, 15. marca, a štvrté stretnutie odohrajú súperi dnes, 16. marca, na ľade v Martine. Keďže sa hrá na štyri víťazné zápasy, prípadné ďalšie zápasy by sa hrali v týchto termínoch - v sobotu 19. marca v Košiciach, v pondelok 21. marca v Martine a v stredu 23. marca opäť v našej Steel aréne.

V piatok po prvom stretnutí s Martinom mali dvaja naši hokejisti z majstrovského tímu HC Košice Jirko Bicek a Gabriel Spilar príjemné spoločenské povinnosti. Obaja boli totiž medzi desiatimi najúspešnejšími športovcami Košíc za rok 2015 ocenení na slávnostnom galavečere v Spoločenskom pavilóne. Absolútnou víťazkou ankety sa stala tenistka Anna Karolína Schmiedlová.

V uplynulej sezóne sa hokejisti HC Košice stretli vo štvrťfinále s Piešťanmi, ktoré po šiestich stretnutiach zdolali na zápasy 4:2 a postúpili do semifinále. Tam 4:1 na zápasy zvíťazili nad Popradom a vo finále zdolali 4:2 na zápasy až v šiestom vzájomnom finálovom súboji Banskú Bystricu a získali svoj ôsmy majstrovský titul.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...