Vyhľadávanie:

V Steel aréne bolo veselo

V Steel aréne bolo veselo

Ľadová plocha Steel arény patrila v sobotu 5. marca na celú hodinu takmer stovke detí, tínedžerov a mladých ľudí. Pozvanie spoločnosti U. S. Steel Košice na večerné korčuľovanie prijali rodiny zaradené do firemného projektu Sme s vami v pravý čas, chlapci a dievčatá z detských domovov na Uralskej ulici v Košiciach, zo Sečoviec i Nižnej Kamenice, ale aj klienti domovov na pol ceste z Košíc a Prešova.

„Ešte som nikdy v Steel aréne nebol, rád by som sem prišiel aj na hokejový zápas,“ prezradil nám obzerajúc sa zvedavo na všetky strany Ivan, ktorého mnohí poznajú z nemocnice na Terase, kde predáva Nota Bene. „Na korčuliach som nestál ani nepamätám,“ tešil sa z príležitosti. Rovnako na tom boli Prešovčanky Monika a Angela, no stačilo krátke rozkorčuľovanie a na ľade boli ako doma. „Zabudnúť sa to nedá,“ potvrdili svorne. Korčuľovanie si dosýta užili i rodiny z projektu Sme s vami v pravý čas - Ľubomíra Kovácsová a jej deti - syn Adam a dcéra Tamara, rovnako ako Oliver Lovas či Terezka Hlebová a nesporne si ho vychutnali všetci „domováci“ – od tých najmenších až po stredoškolákov.

Radostné výkriky, smiech, povzbudzovanie nováčikov, ktorým na klzisku pomáhali ostrieľaní korčuliari, veľa fotografovania s maskotom HC Košice Vrankou i s kamarátmi. To všetko navodilo skvelú atmosféru. Nečudo, že sa mnohým z ľadu aj napriek nespornej únave veľmi nechcelo...

„Vydarená akcia, radi by sme si ju ešte niekedy zopakovali,“ potvrdili viacerí. Mladých mužov z košického domova na pol ceste nadchla a povzbudila natoľko, že si zaumienili venovať sa tomuto zimnému športu častejšie. 

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...