KONTAKT  |    _eng _sk

...ich svet 2...
           Pridané: 29.03.2010
Autor: -c-
Kategória: 07/2010

Úžasné, plné citu, evokujúce... Také sú fotografie Petra Krcha, pediatra, ktorý od roku 1989 pracuje na špecializovanej jednotke intenzívnej starostlivosti pre novorodencov, v súčasnosti prednostu Kliniky neonatológie Lekárskej fakulty UPJŠ a Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach. Jeho snímky obdivovali vo Washingtone, New Yorku, Providence, Salzburgu, Bratislave...V týchto dňoch sa s nimi prezentuje aj v Košiciach. Pohľad na ne núti zastaviť sa, zamyslieť sa a vzdať úctu zdravotníkom, ktorí spolu s rodičmi dokázali pre mnohých laikov na prvý pohľad nemožné. Z malilinkých detičiek sú dnes školáci, ktorí robia radosť mamám, otcom i lekárom...

"Aj prostredníctvom tejto výstavy," povedal na vernisáži, ktorá sa uskutočnila minulý týždeň v Optime Peter Krcho, "sa chceme poďakovať Košičanom a všetkým dobrým ľuďom za podporu i za to, že nám pomohli a pomáhajú zadovážiť dôležitú prístrojovú techniku zohrávajúcu pri záchrane rizikových novorodencov mimoriadne dôležitú úlohu. Vlani sme na kliniku prijali 381 rizikových novorodencov, z nich šestnásť malo pôrodnú hmotnosť pod 750 gramov."

Ak si nájdete čas, príďte si výstavu ...ich svet 2..., ktorá je venovaná záchrane života nedonosených detičiek a ktorú podporila aj Filmová škola v Košiciach, pozrieť. Potrvá do konca apríla 2010.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu