Vyhľadávanie:

V piatok Deň narcisov

V piatok Deň narcisov

Narcisy, žlté kvietky nádeje, symbol boja proti najzákernejšej chorobe ľudstva - rakovine, zaplavia v piatok, 16. apríla, už po štrnásty raz ulice miest a obcí na Slovensku. Košická pobočka Ligy proti rakovine, ako informovala na pondelkovom stretnutí s novinármi jej predsedníčka Mária Wagnerová, pripravila na tento deň päťtisíc živých a päťdesiattisíc umelých kvietkov. Tak ako po iné roky, aj tentoraz budeme môcť stretnúť aktivistov Ligy proti rakovine nielen v našom meste, ale spolu s dobrovoľníkmi z radov košických oceliarov už od skorého rána i v areáli firmy. Dvoj až trojčlenné skupinky budú mať pri sebe zelené pokladničky s logom podujatia opatrené identifikačným číslom. "Výťažok z vlaňajšej zbierky v Košiciach," konštatovala Mária Wagnerová, "predstavoval 38 780 eur, z toho najviac vyzbierali aktivisti v U. S. Steel Košice, a to 3 228 eur."

Partnermi tohtoročnej najväčšej verejnoprospešnej finančnej zbierky sú v Košiciach aj galérie a múzeá. S narcisom na klope kabáta sa do ich priestorov na obhliadku expozícií dostanete v piatok zadarmo. Ak si nájdete čas, zastavte sa medzi šestnástou a sedemnástou hodinou pri Dolnej bráne. Mládež z košických základných a stredných škôl pripravila pre všetkých pekný kultúrny program.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...