Vyhľadávanie:

InfoUSA Košice ponúka Literature Club

InfoUSA Košice ponúka Literature Club

Počínajúc utorkom 25. otóbra 2005 začne InfoUSA centrum pri Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach usporadúvať pravidelné stretnutia priaznivcov anglicky písanej literatúry. Na týchto verejných stretnutiach, pod vedením americkej lektorky, budú mať milovníci čítania možnosť dôvernejšie sa zblížiť s americkou a svetovou literatúrou. Cieľom týchto stretnutí je vytvoriť priestor pre osobný dialóg a hľadanie kultúrnej empatie.

Pani Laura Bushová, ktorá pred pár mesiacmi navštívila Slovensko, vo svojom prejave poznamenala, že i dnes, v dobe technických vymožeností, ostáva čítanie jedinečným spôsobom pre objavovanie našej histórie, kultúry a kolektívnej pamäte, tak dôležitej pre našu ľudskosť.

Čítanie prináša väčšie porozumenie a sebaúctu i väčšiu úctu k druhým. A porozumenie ostatných kultúr je nevyhnutné pre našu budúcnosť i budúcnosť nastávajúcich generácií. InfoUSA v Košiciach sa rozhodlo nadviazať na túto výzvu a priblížiť svojim používateľom diela amerických i mimo amerických autorov v literárnom klube.

Americká literárna tvorba zahŕňa diela písané približne od roku 1600. Zachytáva v nich úsilie Ameriky o pochopenie a nájdenie svojej identity. Amerika bola vďaka rozmanitosti svojho obyvateľstva jedinečnou už od svojho vzniku. Popri najpoužívanejšej angličtine, oživovali a obohacovali americkú literatúru už od jej počiatku i ostatné jazyky a regionálne dialekty. V súčasnosti americká literatúra zahŕňa rozmanitosť prúdov, ktoré obsadili pevné miesto vo svetovej literárnej tvorbe a začali ovplyvňovať aj ostatné národné literatúry.

Ak sa i vy chcete zapojiť do objavovania histórie a literárnych tajomstiev života a precvičiť si svoju angličtinu, radi vás všetkých privítame v InfoUSA centre pri Štátnej vedeckej knižnici v Košiciach na Hlavnej 10 v utorok 25. októbra o 16.30. Stretnutia Literárneho klubu budú každý druhý utorok o pol piatej. Tešíme sa na vás!

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...