KONTAKT  |    _eng _sk

Jablko prezidentovi
           Pridané: 15.11.2004
Autor: Text a foto: Kamila DEMKOVÁ
Kategória: 46/2004

Deň otvorených dverí Technickej univerzity v Košiciach

TU
Nápaditá prezentácia počas Dňa otvorených dverí zaujala mnohých stredoškolákov.

Za veľkého záujmu stredoškolákov z košického regiónu sa v spolupráci s USSK v piatok 12. novembra uskutočnil Deň otvorených dverí Technickej univerzity v Košiciach. V aule Maxima ich privítal rektor Juraj Sinay, ktorý ich oboznámil s možnosťami štúdia na Technickej univerzite.

Hovoril o vynikajúcich podmienkach pre štúdium vo všetkých odboroch univerzity, čo, ako zdôraznil, je aj zásluhou spolupráce s U. S. Steel Košice. Na príklade absolventov univerzity, ktorí to vo svojej kariére dosiahli ďaleko - z nich viacerí pôsobia ako topmanažéri práve v košických železiarňach, dokumentoval vynikajúcu úroveň štúdia a dosiahnutého vzdelania. Absolventi Technickej univerzity nájdu uplatnenie vo všetkých oblastiach - v ekonomike, elektrotechnike, hutníctve, strojárstve, stavebníctve, baníctve, ale aj v umení.

K študentom sa prihovoril tiež prezident USSK Christopher Navetta, ktorý zdôraznil, aké je v dnešnej dobe dôležité vzdelanie. Prezident potom z rúk Juraja Sinaya prevzal bronzové jablko Technickej univerzity ako znak ocenenia všestrannej podpory spoločnosti U. S. Steel Košice mladým ľuďom. Jeho autorom je vedúci katedry výtvarných umení a intermédií Fakulty umení akademický sochár Juraj Bartusz.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...