KONTAKT  |    _eng _sk

Jazerčania majú vynovené prístrešky MHD
           Pridané: 07.08.2006
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 31/2006

Obyvatelia sídliska Nad jazerom majú dosť negatívnych skúseností s vandalmi. Hádam najokatejšie sú ich "nájazdy" na zastávky mestskej hromadnej dopravy. Odtlačky nôh na čerstvej maľovke, amatérske výtvory sprejerov či vykopnuté sklenené výplne prístreškov... Tomu je však koniec. Ako si už určite cestujúci všimli, zastávky už vlani začali meniť svoju tvár.

"V týchto dňoch obnova zastávok opravou striech vrcholí," informuje Imrich Brada, vedúci oddelenia servisné služby DPMK a.s. "Pretože sklenené výplne nemali šancu prežiť viac ako tri - štyri mesiace, priestory, v ktorých boli umiestnené, sme zamurovali. Úplne zamurovaných je päť prístreškov v smere od obchodného centra Bajkal do mesta. Štyri náprotivné zastávky (smer z mesta) sú zamurované čiastočne. Prístrešky sú vymaľované, na zastávkach Rovníková a Kostol sme inštalovali aj nové podhľady, pretože pôvodné niekto úplne rozobral."

Za obnovou stojí iniciatíva a spolupráca MČ Košice Nad jazerom, Dopravného podniku mesta Košice a U. S. Steel Košice. Oceliarska spoločnosť pomohla finančne, dopravári realizáciou prác. Dopravný podnik plánuje rovnakým spôsobom renovovať v tomto roku ešte čakáreň mestskej hromadnej dopravy pri štadióne Lokomotíva smerom na Alpinku.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu