KONTAKT  |    _eng _sk

Karpatská vandrovka
           Pridané: 15.08.2011
Autor: -fec-
Kategória: 17/2011

Už ste počuli? Karpatská nadácia, ktorá je dlhoročným partnerom košickej oceliarne pri realizácii grantového programu Spoločne pre región, má v talóne ďalší výnimočný projekt - Karpatskú vandrovku 2011, pochod pre lepšie východné Slovensko. Darcovský turistický pochod pre odvážnych vytrvalcov, zameraný na získavanie finančných prostriedkov na rozvoj východného Slovenska, je dlhý päťdesiat kilometrov a vedie po lesných cestách hrebeňa Volovských vrchov v zachovanej prírode čarovných Karpát.

"Je to prvá akcia svojho druhu na Slovensku. Vítame každého športovca - amatéra, nadšenca prírody, no aj každého "obyčajného" človeka so zmyslom pre dobrodružstvo, ktorý chce otestovať svoju výdrž a sily a rád podporí pozitívne zmeny na východnom Slovensku," hovorí Laura Dittel, riaditeľka Karpatskej nadácie.

Vlani sa do pilotnej akcie zapojilo šestnásť vytrvalcov, ktorí do fondu Karpatskej vandrovky vložili spolu 1 600 eur. "O použití daru rozhodli sami. Poslúžil na financovanie dvoch výborných projektov zameraných na ozdravenie životného štýlu ľudí na východnom Slovensku," dodala Laura Dittel. Okrem získavania finančnej podpory zviditeľňuje toto podujatie krásu Karpát a podnecuje ľudí aktívnejšie využívať voľný čas. Pre pracovné kolektívy či športuchtivé rodiny zároveň dáva vynikajúcu príležitosť na stmeľovanie tímu. Karpatská vandrovka 2011 sa koná v sobotu 24. septembra. Pochod sa začne o 5. hodine v Kúpeľoch Štós a skončí na Bankove v Košiciach. Trvá priemerne šestnásť hodín. Účastníci vandrujú v tímoch. Karpatská nadácia zabezpečuje pochod organizačne a stará sa o bezpečnosť účastníkov. Viac informácií na www.karpatskavandrovka.sk alebo na adrese katarina.minarova@karpatskanadacia.sk.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu