KONTAKT  |    _eng _sk

Keď rozhoduje každá sekunda
           Pridané: 09.02.2009
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 06/2009

Školenie o predlekárskej prvej pomoci už absolvovali stovky hutníkov

Opatrnosti nikdy nie je dosť. Stačí aj malá nepozornosť a nešťastie je na svete. Zlomená ruka, poranená hlava, bolestivé popáleniny...Kto z nás nebol svedkom udalosti, ktorá si žiadala, v snahe zachrániť ľudský život, pomôcť zranenému či chorému s náhle zhoršeným zdravotným stavom, okamžitý zásah? Vedeli sme správne zareagovať? Sme schopní poskytnúť prvú pomoc, kým príde lekár? A viete, že za zbavenie sa tejto zodpovednosti vám hrozia sankcie?

S jednotlivými úkonmi pri rôznych úrazových dejoch a ochoreniach sa môžu oboznámiť a prakticky sa ich aj naučiť účastníci školení o predlekárskej prvej pomoci, ktoré sa v spoločnosti U. S. Steel Košice organizujú raz ročne v dvoch turnusoch. Dozvedia sa, ako správne postupovať pri zastavení krvácania, oživovaní, čo robiť pri šoku postihnutého, akútnej otrave, popáleninách, poleptaní, slnečnom úpale, podchladení, omrzlinách, kŕčoch, úrazoch elektrickým prúdom, poranení kostí, kĺbov či mäkkých tkanív, ale aj oveľa viac. Mimoriadnu dôležitosť vedomostiam v tomto smere pripisuje i chirurg šačianskej nemocnice Juraj Gyenes, ktorý okrem iného pôsobí aj v tíme rýchlej lekárskej pomoci vo fabrike i ako lektor tréningov. V svojej praxi sa už neraz stretol s rôznymi reakciami ľudí, od ktorých sa prvá pomoc očakávala. "Skúsenosti mám všelijaké, preto by mal podobné školenie absolvovať každý. Aby vedel pomôcť zranenému či chorému. V práci i doma. Som presvedčený, že môžu svojím správnym konaním v nejednom prípade ľudský život zachrániť..."

Už viac než 1 500 hutníkov takéto školenie absolvovalo. V súlade so zákonom č. 124/2006 a firemnou normou o Pracovnej zdravotnej službe, podľa ktorých sa školenie a doškoľovanie zamestnancov o poskytovaní laickej predlekárskej prvej pomoci organizuje tak, aby na každom pracovisku alebo okruhu blízkych pracovísk, na každej zmene, bol na každých dvadsať zamestnancov minimálne jeden vyškolený.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu