Vyhľadávanie:

Matthewa B. Perkinsa strieda Patrick J. Mullarkey, Vladimír Jacko viceprezidentom

Matthewa B. Perkinsa strieda Patrick J. Mullarkey, Vladimír Jacko viceprezidentom

Zmeny vo vedení U. S. Steel Košice

Korporácia United States Steel v pondelok, 23. februára, oznámila zmeny na dvoch manažérskych postoch vo svojej slovenskej pobočke U. S. Steel Košice. Patrick J. Mullarkey bol vymenovaný za viceprezidenta pre výrobu a nahradí Matthewa B. Perkinsa, ktorý bol menovaný za viceprezidenta a generálneho riaditeľa U. S. Steel Srbsko. Do funkcie viceprezidenta pre technológiu, ktorú doteraz zastával Mullarkey, bol povýšený Vladimír Jacko. Patrick J. Mullarkey bude spadať pod Georgea F. Babcoka, senior viceprezidenta U. S. Steel pre európske prevádzky a prezidenta U. S. Steel Košice a Vladimír Jacko bude patriť pod Antona Lukáča, viceprezidenta U. S. Steel pre inžiniering a technológiu. Zmeny nadobúdajú platnosť 1. marca 2009.

"Patrick a Vladimír majú znalosti, skúsenosti a vodcovské schopnosti, ktoré zabezpečia, že naša prevádzka na Slovensku bude naďalej fungovať bezpečne a efektívne," povedal George Babcoke.

Vo svojej novej pozícii bude Patrick J. Mullarkey (51), zodpovedný za dohľad nad každodennou výrobou v závodoch slovenskej pobočky. Kariéru v oceliarskom priemysle začal v Inland Steel v East Chicago v štáte Indiana v roku 1981 a postupne zastával rad riadiacich a manažérskych funkcií v železiarskych a oceliarskych prevádzkach. V roku 1994 nastúpil do spoločnosti Raytheon Engineers & Constructors ako hlavný inžinier divízie Výmena výmuroviek vysokých pecí (Blast Furnace Reline Division) a v tejto funkcii pôsobil až do svojho príchodu do spoločnosti U. S. Steel. Tu začal v roku 2000 v Gary Works ako oblastný manažér pre výrobu a údržbu vysokých pecí v prevádzke South Blast Furnaces. Postupne prešiel viacerými zodpovednými riadiacimi pozíciami a v roku 2005 bol poverený výstavbou a uvedením do prevádzky vysokej pece č. 14. Po skončení projektu prešiel do centrály v Pittsburghu ako riaditeľ pre inžinierske činnosti a vývoj projektov. Do svojej nedávnej funkcie viceprezidenta pre technológiu U. S. Steel Košice nastúpil v januári 2007.
Patrick Mullarkey, rodák z Chicaga, absolvoval v roku 1981 University of Illinois v Urbana-Champaign s vedeckou hodnosťou bakalár strojného inžinierstva a v roku 2004 získal postgraduálny titul MBA (Master in Business Administration) na Indiana Wesleyan University v Marion.

V pozícii viceprezidenta pre technológiu bude Vladimír Jacko (46), rodák z Košíc, zodpovedný za inžinierske činnosti, výskum a technológiu výrobkov. V. Jacko nastúpil do bývalých Východoslovenských železiarní (VSŽ) v roku 1996 ako dispečer divízneho závodu (DZ) Energetika, dovtedy pracoval v školstve ako učiteľ elektrotechnických predmetov. Počas nasledujúcich piatich rokov prešiel viacerými zodpovednými pozíciami a v roku 2001, rok po tom, ako U. S. Steel získal integrovaný hutnícky podnik, sa stal námestníkom riaditeľa DZ Energetika. Od novembra 2003 vykonával funkciu generálneho manažéra pre Energie a energetické médiá a v roku 2005 mu do jeho zodpovednosti pribudol aj divízny závod Doprava.
V roku 2006 sa V. Jacko presťahoval do USA, kde bol vymenovaný za divízneho manažéra Utilities, Shops and Services závodu U. S. Steel vo Fairfielde v štáte Alabama. V januári 2009 sa vrátil späť do U. S. Steel Košice a pracoval v pozícii generálneho manažéra pre energetickú stratégiu. Vladimír Jacko absolvoval Elektrotechnickú fakultu Technickej univerzity (TU) v Košiciach v roku 1986. V roku 1998 ukončil aj dvojročné postgraduálne štúdium na Ekonomickej fakulte TU v Košiciach. V roku 2002 získal titul MBA (Master of Business Administration) na University of Pittsburgh, Joseph M. Katz Graduate School of Business a v apríli 2007 úspešne obhájil doktorát (PhD.) na Baníckej fakulte TU v Košiciach.
V rokoch 2004 - 2006 bol členom dozornej rady Zväzu hutníctva, ťažobného priemyslu a geológie a členom výkonného výboru sekcie energetiky pri Slovenskej obchodnej a priemyselnej komore.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...