Vyhľadávanie:

Kolektívne vyjednávanie pokročilo

Kolektívne vyjednávanie pokročilo

Po tom, čo sa kolektívni vyjednávači po jedenástich kolách rokovaní dohodli na predbežnom znení novej kolektívnej zmluvy U. S. Steel Košice, proces vyjednávania sa blíži k záveru. V týchto dňoch sa s rámcovou dohodou oboznamujú jednotlivé výbory základných organizácií OZ KOVO, ktoré o prijatí kolektívnej zmluvy rozhodujú. Až keď bude tento proces zavŕšený schválením rámcovej dohody, zástupcovia zamestnancov dostanú od základných organizácií mandát na podpísanie kolektívnej zmluvy so sociálnym partnerom, čím dokument nadobudne účinnosť.

O ďalších krokoch súvisiacich s prípravou, prípadne podpísaním kolektívnej zmluvy, vás budeme informovať a dokument potom tiež uverejníme. 

Ďalšie články

EÚ potrebuje odolné a silné podniky

Tesne pred začiatkom maďarského predsedníctva Európskej únie, ktoré začalo v júli, sa stretli v Budapešti európski zamestnávatelia združení v BusinessEurope, aby rokovali o konkurencieschopnosti a odolnosti európskych podnikov. Republikovú úniu zamestnávateľov reprezentoval na tomto stretnutí jej prezident Miroslav Kiraľavarga.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...