Vyhľadávanie:

Komu Zlatý žobrák 2015

Komu Zlatý žobrák 2015

Medzinárodný festival lokálnych televízií vyvrcholil počas uplynulého víkendu slávnostným galavečerom spojeným s odovzdávaním cien. Medzinárodná porota udelila hlavnú cenu, Grand Prix Zlatý žobrák 2015, v troch kategóriách. Grand Prix primátora mesta Košice pre lokálnu televíziu získal film Kde patríš (Bielorusko, Poľsko), ktorý režíroval bieloruský režisér Andrei Kutsilo. Grand Prix Zastúpenia EK na Slovensku pre produkčnú spoločnosť patrí španielskemu filmu Dospelí. Režíroval ho Javier Marco. V kategórii mladých autorov bodoval slovenský film Svätenie režiséra Petra Gábora.

Dvadsiaty prvý ročník festivalu, ktorý sa odohrával v Košiciach i na Ukrajine, zaujal tvorcov 42 krajín, ktorí naň zaslali viac ako tristo filmov. Súťažnej prehliadky sa zúčastnilo šesťdesiat tvorcov z 13 krajín.

Podujatie podporila aj spoločnosť U. S. Steel Košice.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...