Vyhľadávanie:

Koncert „Modlitba za Ukrajinu“

Koncert „Modlitba za Ukrajinu“

Koncert „Modlitba za Ukrajinu“ ako duchovná podpora pre trpiacu Ukrajinu – naživo v Košiciach, online na YouTube

„Bože velykyj, jedynyj, Nam Ukrajinu chrany, Voli i svitu prominniam, Ty jiji osiny.“  - „Bože, veľký, jediný, Ukrajinu nám chráň, lúčmi slobody a pokoja, ju ožiar“ Spieva sa v jednej z najznámejších ukrajinských hymnických piesní Mykolu Lysenka „Modlitba za Ukrajinu“.

Koncert „Modlitba za Ukrajinu“ spojí v utorok 1. marca od 16:00 v Kostole Premonštrátov v Košiciach profesionálnych aj amatérskych umelcov, aby svojou hudbou vyjadrili duchovnú podporu trpiacemu národu, ktorý v týchto dňoch ťažko bojuje za svoju slobodu a za mier pre nás všetkých. Súčasťou koncertu bude aj svätá omša za mier a telemost, ktorý spojí Slovensko, Poľsko a Ukrajinu.

Organizátormi koncertu sú Sláčikový orchester Musica Iuvenalis a Rád Premonštrátov, opátstvo Jasov, spoluorganizátorom mesto Košice. Okrem Musicy Iuvenalis sa v programe predstavia sólisti Štátneho divadla Košice, žiaci košických Konzervatórií a Základných umeleckých škôl - ZUŠ sv. Košických mučeníkov Čordáková 50, ZUŠ Hlavná 68, ZUŠ Jantárová 6 a ZUŠ Bernolákova 26.

PROGRAM KONCERTU:

  • 16:00 - koncert Základných umeleckých škôl
  • 18:30 - sv. omša za mier
  • 19:30 - Slávnostný koncert s telemostom

K duchovnej podpore Ukrajiny z Košíc sa prostredníctvom telemostu pripoja aj dlhoroční priatelia a spolupracovníci košického orchestra z poľského mesta Cieszyn a ukrajinského Ľvova.

Vstup na koncert je voľný, ale pozývame naň nielen Košičanov, ale všetkých, ktorí chcú Ukrajincov a Ukrajinu podporiť duchovne. Môžu ho sledovať prostredníctvom online livestreamu na kanáli YouTube.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...