KONTAKT  |    _eng _sk

Koncerty pre rockerov i romantikov
           Pridané: 06.07.2022
Autor: Ľubomíra Šoltésová
Kategória: Komunita

Nielen nádherné zelené zákutia plné kvetov, jazierka s vodnými rastlinami, exteriérové fitness zariadenia, mini zoo, ale i zaujímavé umelecké podujatia ponúka Botanická záhrada Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach.

Už túto nedeľu 10. júla o 18.30 hod. si môžu milovníci hudby vychutnať vystúpenie tridsaťčlenného univerzitného speváckeho zboru Chorus Universitatis Šafarikianae. Zaznejú  skladby od obdobia baroka až po známe filmové melódie súčasných autorov.

Pre iných môže byť hudobným bonbónikom vystúpenie kultovej skupiny Modus 24. júla 2022 o 18.30 hod. Návštevníci si budú môcť zaspievať staré aj nové hity, akými sú Ty, ja a môj brat (Sklíčka), Dievčatá, Úsmev, Veľký sen mora a mnoho ďalších. V prípade nepriaznivého počasia bude koncert presunutý do budovy Alfa v Kasárňach Kulturpark s polhodinovým časovým posunom.

 

Letná koncertná šnúra bude pokračovať aj v auguste. V nedeľu 7. augusta 2022 o 18.30 hod. vystúpi klavirista Norbert Daniš, ktorý vytvorí romantickú atmosféru večera známymi klavírnymi skladbami od rôznych autorov a predstaví aj svoju vlastnú tvorbu doplnenú zaujímavým sprievodným slovom.  

Posledný nedeľný koncert v Botanickej záhrade UPJŠ 14. augusta 2022 o 18.30 hod. bude patriť skupine 7 P.M., finalistom hudobnej súťaže Košický zlatý poklad v roku 2021, ktorí zahrajú a zaspievajú autorské skladby aj cover verzie hitov viacerých známych interpretov.

„Po vlaňajšej úspešnej výstave maliara Andreja Dúbravského v jednom zo skleníkov sa tento rok výtvarnými, presnejšie sochárskymi, dielami presunieme do exteriéru Botanickej záhrady UPJŠ. V strede leta sa uskutoční vernisáž výstavy SCUPA –  Sculpture Park v Botanickej záhrade UPJŠ. Ide o projekt, ktorý vznikol v spolupráci medzi košickou VUNU Gallery, Botanickou záhradou UPJŠ v Košiciach a Fakultou umení Technickej univerzity v Košiciach. Obsah projektu zatiaľ nebudeme prezrádzať, ale sme radi, že projekt získal podporu v druhom kole grantového programu Inovuj Ty! ako súčasť projektu Košice 2.0. Hlavným cieľom výstavy je prezentácia umenia vo verejnom priestore nášho mesta,“ priblížil pripravovaný umelecký projekt prof. RNDr. Pavol Mártonfi, PhD., riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach, ktorý zároveň srdečne pozýva na všetky letné kultúrne podujatia v netradičnom prostredí záhrady.

Predaj vstupeniek na všetky uvedené koncerty je dostupný na portáli

  https://tootoot.fm/sk.

Počas prázdninových mesiacov bude Botanická záhrada UPJŠ pre verejnosť otvorená denne, vonkajší areál bude v riadnom režime mimo letných koncertov sprístupnený v čase od 9.00 do 18.00 hod., expozície v skleníkoch do 17.00 hod.

V prípade záujmu o podrobnejšie informácie kontaktujte:

RNDr. Andrea Fridmanová, PhD.

e-mail: andrea.fridmanova@upjs.sk

tel.: +421 55 234 1672

 https://www.upjs.sk/pracoviska/botanicka-zahrada/aktuality/letne-koncerty/

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...