Vyhľadávanie:

Korporácia pomáha mnohým skupinám ľuďí

Korporácia pomáha mnohým skupinám ľuďí

S Karlom Kocsisom hovoríme o podpore diverzity

Koncom augusta sa v Košiciach uskutočnil festival PRIDE Košice 2021. Do nášho mesta priniesol tému práv LGBT+ ľudí prostredníctvom rôznorodých sprievodných podujatí. Vyvrcholím týždňa bol pochod v uliciach mesta, ktorého sa zúčastnil viceprezident U. S. Steel Košice Karl Kocsis, ktorého sme v tejto súvislosti požiadali o krátky rozhovor.

 Čo vás osobne viedlo k účasti v tomto sprievode?

Jeden z mojich bratrancov je gay a pred 30 rokmi, keď spoločnosť menej akceptovala ľudí LGBTQ+ komunity, jeho rodičia a mnoho ďalších členov našej rodiny ho odmietli prijať. Odsťahoval sa a dlhé roky sa s nikým z rodiny nestýkal. Jediným spôsobom, ako tomu zabrániť, aby sa to stalo iným rodinám, je podpora komunity LGBTQ+ a zvýšenie povedomia spoločnosti. Druhý dôvod, prečo som sa zúčastnil je ten, že miera samovrážd medzi tínedžermi z radov LGBTQ+ komunity je oveľa vyššia ako u bežnej populácie. Účasť na podujatiach, ako je Pride Week, ukazuje teenagerom LGBTQ+ komunity, že nie sú sami a spája ich s podpornými službami kriticky dôležitými pre ich duševné zdravie.

 V USA aj v rámci korporácie U. S. Steel je viacero aktivít, ktoré súvisia s diverzitou, vrátane inklúzie LGBT+. Aké sú to aktivity, ktoré korporácia podporuje?

Korporácie podporujú početné skupiny z oblasti diverzity a inklúzie. Každý z nás vie o sieti WIN – sieti pre inklúziu žien. Podporujeme takisto aj zamestnancov s telesným postihnutím a zamestnancov, ktorí slúžili v amerických ozbrojených službách (armáda, námorníctvo, letectvo, námorná pechota, pobrežná stráž).                           

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...