Vyhľadávanie:

Košické Sídlisko KVP bude mať novú polikliniku

Košické Sídlisko KVP bude mať novú polikliniku

Spoločnosť ProCare, a.s., Bratislava plánuje v nasledujúcich dvoch rokoch sprevádzkovať na Slovensku sieť polikliník poskytujúcich nadštandardné, cenovo dostupné služby, ako alternatívu k súčasnej ambulantnej starostlivosti. Spoločnosť plánuje sprevádzkovať celkovo 12 medicínskych centier, prvým bude poliklinika v Košiciach na Sídlisku KVP, ktorej brány by sa mali otvoriť v lete budúceho roka. Zariadenie bude poskytovať komplexnú zdravotnú starostlivosť, vrátane pohotovostnej služby a lekárne.

Kapacita košickej polikliniky bude 40 tisíc zaregistrovaných pacientov. Hlavnými prednosťami novej polikliniky majú byť krátka čakacia doba na vyšetrenia a elektronický objednávací systém, vysoká odbornosť lekárov, príjemný personál, moderné prostredie a komplexnosť ambulantných služieb pod jednou strechou. V Košiciach a v Bratislave zriadia aj jednodňovú chirurgiu ako alternatívu k zdĺhavým hospitalizáciám. Košická poliklinika bude mať uzatvorené zmluvy so všetkými zdravotnými poisťovňami a poskytne pacientom zdravotnú starostlivosť v rozsahu verejného zdravotného poistenia, ale i nadštandardnú zdravotnú starostlivosť. Budovu zdravotníckeho zariadenia stavajú na Sídlisku KVP medzi kláštorom Bosých karmelitánok a obchodným domom Lidl. Stavať začali koncom júna 2007, budova by mala byť hotová v máji 2008. Investície do výstavby a technologického vybavenia polikliniky budú na úrovni 240 miliónov korún.

Poliklinika na sídlisku KVP bude v rámci tucta polikliník na Slovensku patriť okrem bratislavskej k tým väčším. "Do siete polikliník budú klienti vstupovať prostredníctvom kartového systému, teda formou niekoľkých druhov predplatených kariet. Budú zahŕňať rôzny rozsah služieb, pričom základná karta bude obsahovať komplexnú ambulantnú starostlivosť v celom rozsahu výkonov hradených z verejného zdravotného poistenia. Výška poplatku by mala byť zaujímavá pre väčšinu obyvateľov, pretože zámerom je, aby boli služby cenovo dostupné pre širokú skupinu obyvateľstva s priemerným príjmom," informovala PR a marketingová manažérka ProCare Veronika Deckerová.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...