KONTAKT  |    _eng _sk

Košické Vianoce budú rozprávkové
           Pridané: 24.11.2015
Autor: -c-
Kategória: 24/2015

Takmer všetko je už pripravené na to, aby sa Hlavná ulica v našom meste premenila aj v tomto roku na vianočnú rozprávkovú krajinu plnú vôní, chutí, svetiel i dobrej nálady. Stane sa tak v piatok 4. decembra o 17. hodine, keď do centra mesta príde Mikuláš. K hlavným partnerom  tradičného podujatia, ktoré prinesie  Košičanom i návštevníkom východoslovenskej metropoly, veľa zábavy, ale aj prekvapení, patrí spoločnosť U. S. Steel Košice.

„Košické centrum bude bohatšie rozsvietené. Novú vianočnú výzdobu, pozostávajúcu zo šestnásťtisíc svetelných bodov a ďalších sto špeciálnych LED žiaroviek, bude mať náš dvadsaťmetrový stromček. Nové svetlá budú nainštalované aj pri fontánach, v spievajúcej si zaplávajú 3D ryby a novinkou bude ďalší  stromček pri Dolnej bráne. Svetlá rovnako zahalia aj Dóm svätej Alžbety,“ informoval na stretnutí s novinármi primátor Košíc Richard Raši. Od piatka 4. decembra do stredy 23. decembra je pripravený na Hlavnej ulici bohatý a pestrý program.  Vystúpia v ňom dovedna vyše sedemsto účinkujúcich, medzi inými Filip Tůma, Lukáš Adamec, Pavol Hammel, Natascha Write, Katka Knechtová, The Backwards, Fragile a mnohí ďalší. A chýbať nebude ani predaj primátorského punču, z ktorého výťažok poputuje štyrom organizáciám,  a samozrejme ani obľúbené vianočné trhy s vyše päťdesiatimi stánkami. Bude medzi nimi aj ten náš z košickej oceliarne, v ktorom sa verejnosti predstaví postupne osemnásť neziskových organizácií zaoberajúcich sa verejno-prospešnými aktivitami. Určite ho neobíďte. Nájdete ho na tradičnom mieste, blízko súsošia Immaculata, kde bude stáť centrálne pódium.

Podrobný program Košických rozprávkových Vianoc je obsahom vianočného kalendára, ktorý bude distribuovaný, rovnako ako po minulé roky, do košických domácností.

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021