KONTAKT  |    _eng _sk

Kovové soľničky bodovali v súťaži
           Pridané: 07.11.2005
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 45/2005

O tom, že kov je materiál, z ktorého možno vyrobiť takmer hocičo, svedčia i soľničky a korenička odborného asistenta Katedry dizajnu Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach Daniela Tatarku. Vytvoril ich počas tohtoročného workshopu Inšpirácie v kove a na výstave svojím originálnym vzhľadom pútali pozornosť návštevníkov. Stolový set zaujal pred niekoľkými dňami i porotu v Miláne, ktorá posudzovala práce umelcov a dizajnérov v medzinárodnej súťaži organizovanej spoločnosťou Zepter. Práce mladého Košičana odmenili druhým miestom.

"Pošťastilo sa. Cena ma samozrejme teší. O to viac, že konkurencia v tejto každoročne poriadanej súťaži býva veľká. Vlani napríklad súťažilo viac ako osemdesiat dizajnérov z Európy, Ameriky, Austrálie. V porote majú zastúpenie významní dizajnéri z rôznych krajín sveta. Prezidentom tohtoročnej bol známy český architekt a dizajnér Bořek Šípek. Ja som do súťaže poslal dva návrhy a tri výrobky soľničiek a koreničky, ktoré vznikli v U. S. Steel Košice počas workshopu v auguste tohto roku," hovorí úspešný autor.

Víťazné práce súťaže Zepter International Design Award artzept Cruet set 2005 budú publikované v špeciálnom katalógu spoločnosti a prostredníctvom výstav vo viacerých krajinách sa s nimi bude môcť zoznámiť i verejnosť. V Paríži už 7. decembra tohto roku.

Daniel Tatarka je absolventom Strojníckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach. Štvrtý rok pôsobí ako pedagóg na Fakulte umení košickej TU. Vyučuje dizajn a kresbu. Najbližšie sa s jeho kresbami môžete stretnúť na samostatnej výstave v Cinefile od 9. decembra 2005.

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...