KONTAKT  |    _eng _sk

Krajina nádeje očami chlapcov a dievčat
           Pridané: 16.06.2008
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 24/2008

Vyhodnotili najkrajšie kresby výtvarnej súťaže zdravotne postihnutých detí

V pondelok, 9. júna, sa priestory i nádvorie Slovenského technického múzea v Košiciach premenili na Krajinu nádeje. Vernisáž výstavy rovnomenného názvu, ktorá sa tu uskutočnila už po ôsmy raz, ponúkala detský pohľad na svet plný túžob, prianí, snov i nádeje pretavený do všakovakých rozprávkových postavičiek, ale i prírody, zvieratiek, vesmíru...

"Pomocou kresieb chlapci i dievčatá prezentovali svoju fantáziu, pocity, nálady, predstavy. Všetky práce sú naozaj fantastické, ťažko bolo porote vybrať a oceniť tie najlepšie," nechala sa počuť podpredsedníčka Okresnej rady Slovenského zväzu zdravotne postihnutých v Košiciach Anna Šelepová. "Vidieť, že maľovanie deti baví..." Aj preto zväz pripravuje už začiatkom budúceho mesiaca na Zemplíne letný výtvarný tábor, v ktorom sa môžu malí umelci zdokonaľovať v rôznych výtvarných technikách.

Do tohtoročnej výtvarnej súťaže, ktorú podporila spoločnosť U. S. Steel Košice, sa zapojilo dovedna 175 detí z ôsmich špeciálnych základných škôl. Porota nakoniec vybrala pätnásť najlepších z nich. Na slávnostnom vyhlásení výsledkov, ktoré organizátori spojili s oslavami Medzinárodného dňa detí, vládla veselá nálada. O program sa postarala skupina Delo Del, žiaci zo ŠZŠ na Užhorodskej ulici svojim rovesníkom zaspievali i zahrali divadielko, na rad prišla aj diskotéka. Ešte predtým si však prevzali víťazi súťaže z rúk manželiek viceprezidentov košickej oceliarne Márie Kiraľvargovej a Marian Wilsonovej pekné a hodnotné darčeky.

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá