Vyhľadávanie:

Krátko zo športu

Krátko zo športu

V Trenčianskych Tepliciach sa konal 2. MARATÓN PERLY KARPÁT. Organizátori orientovali trať tohto maratónu do prekrásnej prírody Strážovských vrchov po trase Trenčianske Teplice - Petrova Lehota - Omšenie - Dolná Poruba a späť. Na štart sa postavilo 65 vytrvalcov, z ktorých si prvenstvo vybojoval Etiópčan Serbessa, obliekajúci dres Olympu Praha v čase 2:31:44 h. V pelotóne bola aj trojica bežcov z BK Steel Košice, z nich Tibor Tisza obsadil časom 2:55:50 h. 8. miesto, ale vo svojej kategórii 40 až 49 - ročných mal tretí najlepší čas. Ďalší železiar Andrej Alezár skončil časom 3:49:28 h. na 46. mieste, v kategórii 50 - 59 - ročných bol desiaty. V kategórii žien skončila Alžbeta Tiszová časom 3:34:27 h. na 2. mieste, v celkovom poradí obsadila v cieli 34. miesto.

PREŠOVSKÁ JESEŇ, taký mala názov záverečná tohtoročná súťaž modelárov vo voľných leteckých modeloch na letisku v Prešove. V tejto súťaži štartovalo takmer 30 modelárov v kategóriách hádzadlá a vetrone A1 a A3. A práve v kategórii vetrone A3 zvíťazil so ziskom 280 bodov modelár z Model klubu VSŽ Branislav Bohuš. Darilo sa aj jeho klubovému kolegovi Ladislavovi Virágovi. Ten skončil so ziskom 320 bodov v kategórii vetrone A1 tretí.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...