KONTAKT  |    _eng _sk

Kríza v oceliarstve pokračuje
           Pridané: 25.11.2015
Autor: Redakcia
Kategória: 24/2015

PREPÚŠŤANIE VO FAIRFIELDE   

V závode Fairfield, ktorý patrí do portfólia United States Steel Corporation, sa naplnil čierny scenár.  Minulý týždeň vedenie spoločnosti rozhodlo odstaviť vysokú pec, na čo doplatí vyše tisíc zamestnancov. Zariadenie pritom už tohto roku odstavili dvakrát, no tentoraz je to definitívne. O hromadnom prepúšťaní manažment informoval miestne úrady, ktoré prisľúbili dotknutým zamestnancom pomoc. Ide o rôzne tréningové a preškoľovacie programy. Vedenie spoločnosti sa vyjadrilo, že niektorí zamestnanci môžu nájsť uplatnenie v ďalších trinástich závodoch korporácie. Odstavenie vysokej pece vo Fairfielde nebude mať vplyv na výrobu rúr, ani na dokončenie projektu výstavby elektrickej oblúkovej pece.

 

ČÍNSKE OCELIARNE ČAKÁ KONSOLIDÁCIA

Klesajúca spotreba ocele, komplikované podmienky na trhoch a tlaky na ochranu životného prostredia povedú v Číne k zatváraniu oceliarní. V najbližšej dekáde by sa ich počet mal zredukovať zo súčasných 500 na približne 200 závodov. Myslí si to prezident čínskej asociácie výrobcov ocele Li Xinchuang. Tvrdí, že v nasledujúcich rokoch mnoho neefektívnych hutníckych spoločností zatvoria, čo povedie k masívnemu prepúšťaniu. Týchto zamestnancov bude treba preškoliť. Asociácia podporuje hutnícke firmy, aby sa zamerali na technické inovácie. Podľa Li Xinchuanga klesne spotreba ocele v najľudnatejšej krajine sveta do roku 2020 pod 600 miliónov metrických ton za rok a do roku 2030 dokonca pod 500 miliónov metrických ton. V roku 2014 klesla spotreba ocele v Číne o 3,4 percenta na 738,3 milióna metrických ton. Výrobu utlmí aj program na obchodovanie s emisiami, ktorý by mala Čína predstaviť v roku 2017.  

 

GRANITE CITY DOČASNE ODSTAVIA

Konsolidácia severoamerických závodov v  United States Steel Corporation pokračuje. Tento týždeň sa vedenie rozhodlo, že dočasne odstaví prevádzky prvovýroby a finálnej výroby v Granite City v štáte Illinois. Za týmito nepopulárnymi opatreniami je nepriaznivá situácia na trhu, fluktuácia cien v ropnom priemysle, ako aj neférovo predávaná oceľ najmä z Číny. Obdobie, počas ktorého zostane fabrika nečinná, nešpecifikovali. Isté však je, že bez práce zostane všetkých 2080 zamestnancov oceliarne. O prepúšťaní už boli informovaní. Závod Granite City bol hlavným dodávateľom plochých valcovaných výrobkov určených pre zákazníkov z ropného a plynárenského priemyslu. Korporácia naďalej prevádzkuje oceliarne v Indiane, Michigane a Pensylvánii a divíziu finálnej výroby v Alabame.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...