KONTAKT  |    _eng _sk

Kurz lyžovania ukončili súťažou
           Pridané: 10.04.2006
Autor: Pavel SOLCZ
Kategória: 14/2006

Presne na Jozefa bol marcový víkend opäť niečím výnimočný pre milovníkov zjazdového lyžovania z DZ Teplá valcovňa. Podobne ako po iné roky aj v uplynulej zimnej sezóne sme organizovali kurz lyžiarskeho výcviku pre deti našich zamestnancov. Tento v poradí už 27. ročník tradičného výcviku zjazdového lyžovania najmladších adeptov tohto krásneho zimného športu sme ukončili v lyžiarskom stredisku SKI PARK vo Vyšných Ružbachoch.

Z celkového počtu 29 účastníkov kurzu bola dvadsiatim z nich umožnená účasť na záverečných pretekoch. Priamo na svahu medzi slalomovými bránkami mohli ukázať výsledky snaženia našich lyžiarskych dobrovoľníkov Petra Pavelku, Ruda Mojžiščaka, Alexandra Holéczyho, Petra Lecha, Matúša Lecha, Tomáša Andráša a Pavla Solcza.

Títo lyžiarski inštruktori od 7. januára 2006 každú sobotu vytrvalo odovzdávali svoje skúsenosti a lyžiarske schopnosti nádejným mladým adeptom lyžovania. Mnohí z nich stáli na lyžiach v tejto sezóne po prvý raz a keď sa v spomínaný deň na záver výcviku predviedli medzi slalomovými bránkami v plnej paráde, len málokto tomu uveril, že sa za necelé tri mesiace tak perfektne naučili lyžovať. Súťaž v obrovskom slalome sme zakončili slávnostným odovzdávaním cien víťazom, ako aj absolventských diplomov každému účastníkovi tohto lyžiarskeho kurzu. Za to, že sme aj v tomto roku mohli naďalej udržať túto tradíciu a zrealizovať tento výcvik ,patrí naše poďakovanie za finančnú podporu spoločnosti U. S. Steel Košice a ZO OZ METALURG z nášho divízneho závodu Teplá valcovňa.

Empty

ODPORÚČAME

13.05.2021
USS oznamuje svoj cieľ dosiahnuť do roku 2050 uhlíkovú neutralitu
01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021