Vyhľadávanie:

Ladislav Halaj generálnym manažérom závodu Fairfield

Ladislav Halaj generálnym manažérom závodu Fairfield

Ladislava Halaja menovali s účinnosťou od 1. januára 2009 generálnym manažérom závodu Fairfield v USA. Oznámila to korporácia United States Steel. Halaj nahradí vo funkcii Merla Steina, ktorý po 38 rokoch prežitých v spoločnosti odchádza do dôchodku. Novovymenovaný generálny manažér bude zodpovedný za prevádzku plochých valcovaných výrobkov, ktorá môže ročne vyrobiť 2,4 milióna čistých ton ocele.

"Ladislav Halaj preukázal svoje schopnosti, či už ako operátor alebo manažér v niektorých najväčších prevádzkach spoločnosti U. S. Steel. Sme si istí, že Ladislav bude schopný stavať na vysokých štandardoch, ktoré dosiahli v závode Fairfield počas Merlovej pôsobnosti," povedal výkonný viceprezident a Chief Operating Officer U. S. Steel John H. Goodish.

Halaj, rodák z Košíc, začal svoju kariéru v roku 1987 ako špecialista na hydraulické systémy v Studenej valcovni VSŽ, a.s. V roku 1992 odišiel zo železiarní a pracoval pre ďalšie oceliarske spoločnosti, napríklad aj v Sidore vo Venezuele. V roku 1998 ho menovali v spoločnom podniku VSŽ U. S. Steel, s.r.o. manažérom strojnej údržby. O rok neskôr sa stal zástupcom riaditeľa prevádzky. Na miesto generálneho manažéra Centrálnej údržby U. S. Steel Košice postúpil v roku 2000. V roku 2003 sa stal generálnym manažérom pre valcovne a obalovú vetvu.

V roku 2005 sa Ladislav Halaj presunul do USA, kde pôsobil ako divízny manažér valcovaných výrobkov v závode U. S. Steel Midwest, prevádzka povrchovej úpravy v Portage, Indiana. Za divízneho manažéra pre valcované výrobky v Gary ho vymenovali v roku 2006. Jeho terajšiu pozíciu manažéra závodu prevádzok povrchovej úpravy mu pridelili v roku 2007.

L. Halaj je absolventom Strojníckej fakulty VŠT v Košiciach. V USA žije s manželkou a dvomi deťmi.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...