KONTAKT  |    _eng _sk

Letná olympiáda so zmenami
           Pridané: 20.06.2011
Autor: -jm-
Kategória: 13/2011

Letné olympiády zamestnancov U. S. Steel Košice mali už roky v kalendári stabilný termín - prvý septembrový víkend. V tomto roku nastane zmena. Vo štvrtok 1. septembra bude štátny sviatok (Deň ústavy SR). Nový školský rok sa začína až v pondelok 5. septembra a tak v piatok 2. septembra si mnohí zamestnanci budú čerpať dovolenku, aby si užili predĺžený víkend. Nehovoriac o tom, že pre veľký záujem sa súťaž v bowlingu začína vždy už vo štvrtok popoludní. Preto je v tomto roku termín konania XXI. ročníka Letnej olympiády USSK presunutý na koniec augusta a uskutoční sa v dňoch 25. - 27. 8. 2011. Výnimkou je turnaj v golfe, ktorý hráči odohrajú v sobotu 3. septembra na Alpinke.

V termíne od 25. do 27. 8. 2011 sa budú konať všetky športové súťaže, tak ako tomu bolo v minulom roku. Prvým víťazom úvodnej olympijskej súťaže, ktorou bol 50. ročník futbalového šampionátu o Pohár prezidenta spoločnosti, sa stali ešte v máji futbalisti z Vysokých pecí. Tri športy v rámci letnej olympiády sa v tomto roku uskutočnia už v iných priestoroch a na nových športoviskách.

Stolný tenis sa začne už v piatok 26. 8. 2011 o 16. hodine v herni na štadióne Lokomotívy v Čermeli a bude pokračovať v sobotu. Zmena sa týka aj tenistov. Tí odohrajú svoje zápasy v piatok i v sobotu na antukových dvorcoch tenisového areálu na Aničke. Z Jedlíkovej sa presťahujú volejbalové tímy, ktoré budú hrať turnaj pod vysokou sieťou v telocvični UPJŠ na Medickej ulici oproti novej nemocnici na Terase, kde sa tiež začne hrať v piatok 26. 8. od 16.00 hod.

Ostatné športy zostávajú na svojich osvedčených športoviskách. V priestoroch vysokoškolských internátov na Jedlíkovej ulici sa v herni na I. poschodí rozohrá už v piatok 26. 8. od 16. hodiny súťaž v squashi, v sobotu ráno o 8. hodine zasadnú v tom istom objekte, ale v inej herni, za stoly šachisti. Kolkári už tradične odohrajú súťaže mužov a žien na štvordráhe kolkárne na Kustrovej ulici (sídlisko Mier). Súťaž v bowlingu odštartuje už vo štvrtok 25. 8. popoludní v Bowling pube na sídlisku KVP a nohejbalisti budú bojovať v sobotu 27. 8. o 8.00 hod. na ihriskách DPMK na Bardejovskej ulici. V sobotu ráno odštartujú zo Vstupného areálu o 9.10 hod. in-line korčuliari a o 9.15 hod. bežci na 10 km s cieľom na Myslavskej ceste. V ten istý deň, ale od 10.15 hod. odštartujú v jednominútových intervaloch opačným smerom z Myslavskej cesty do Šace a späť pretekári na cyklistickú časovku. A napokon na ihrisku TU Košice na Watsonovej ulici sa na štyroch ihriskách rozohrá už v piatok od 15.45 hod. turnaj v malom futbale a potrvá celú sobotu. Na vedľajšom ihrisku si v sobotu o 9.30 hod. zmerajú sily softbalisti.

Prihlášky do súťaží jednotlivcov a družstiev, ktoré budú spolu s organizačným zabezpečením letnej olympiády umiestnené na intranete USSK, obsahujú vekové kategórie, ktoré je potrebné pozorne sledovať. Prihlasujte sa u vedúcich športov a na turnaj v malom futbale v divíznych závodoch a dcérskych spoločnostiach u členov organizačného výboru. Slávnostné vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie cien sa uskutoční v sobotu 27. 8. o 19.00 hod. v JUMBO centre.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...