KONTAKT  |    _eng _sk

Leto s nápadom TU
           Pridané: 21.06.2010
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 13/2010

Univerzitná letná škola pre mladých

Priblížiť stredoškolákom univerzitný život, súčasné vedecké poznatky, a to spôsobom primeraným ich veku a záujmom, ale aj zoznámiť ich s organizačnou štruktúrou, vyučovacím procesom a vedeckým výskumom Technickej univerzity v Košiciach a v jej partnerských organizáciách je zámerom projektu Leto s nápadom TU - univerzitná letná škola. Tohtoročnú novinku plánuje TU Košice za podpory Agentúry na podporu výskumu a vývoja realizovať počas druhého prázdninového mesiaca.

Zaujímavý program čaká počas desiatich dní, od 16. do 17. augusta, na tridsať študentov prvých až tretích ročníkov stredných škôl z regiónu východného Slovenska, ktorých do projektu s charakterom denného tábora budú nominovať samotné školy. Podľa informácií projektovej manažérky Kataríny Valentovej a koordinátorky projektu Adriany Miškovičovej bude univerzitná letná škola rozdelená na dve etapy. Prvých päť dní pobudnú študenti na jednotlivých fakultách, oboznámia sa s činnosťou a výskumom na ich pracoviskách, absolvujú prehliadky jednotlivých laboratórií a podobne. Ďalších päť dní strávia v niektorej z partnerských inštitúcii univerzity. Okrem exkurzií dostanú i príležitosť priamo "nakuknúť" do riadiaceho, pracovného a výskumného procesu toho ktorého podniku.

Cieľom nového projektu TU Košice je okrem iného nájsť odpovede na otázky ako zlepšiť vzťah mladého človeka k vede a výskumu, ako zvýšiť atraktívnosť vedeckej kariéry na univerzite i u jej partnerov, ako prebudiť záujem o hľadanie cesty k riešeniu vedeckých záhad i objavov.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...