KONTAKT  |    _eng _sk

Leto s nápadom TU
           Pridané: 21.06.2010
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 13/2010

Univerzitná letná škola pre mladých

Priblížiť stredoškolákom univerzitný život, súčasné vedecké poznatky, a to spôsobom primeraným ich veku a záujmom, ale aj zoznámiť ich s organizačnou štruktúrou, vyučovacím procesom a vedeckým výskumom Technickej univerzity v Košiciach a v jej partnerských organizáciách je zámerom projektu Leto s nápadom TU - univerzitná letná škola. Tohtoročnú novinku plánuje TU Košice za podpory Agentúry na podporu výskumu a vývoja realizovať počas druhého prázdninového mesiaca.

Zaujímavý program čaká počas desiatich dní, od 16. do 17. augusta, na tridsať študentov prvých až tretích ročníkov stredných škôl z regiónu východného Slovenska, ktorých do projektu s charakterom denného tábora budú nominovať samotné školy. Podľa informácií projektovej manažérky Kataríny Valentovej a koordinátorky projektu Adriany Miškovičovej bude univerzitná letná škola rozdelená na dve etapy. Prvých päť dní pobudnú študenti na jednotlivých fakultách, oboznámia sa s činnosťou a výskumom na ich pracoviskách, absolvujú prehliadky jednotlivých laboratórií a podobne. Ďalších päť dní strávia v niektorej z partnerských inštitúcii univerzity. Okrem exkurzií dostanú i príležitosť priamo "nakuknúť" do riadiaceho, pracovného a výskumného procesu toho ktorého podniku.

Cieľom nového projektu TU Košice je okrem iného nájsť odpovede na otázky ako zlepšiť vzťah mladého človeka k vede a výskumu, ako zvýšiť atraktívnosť vedeckej kariéry na univerzite i u jej partnerov, ako prebudiť záujem o hľadanie cesty k riešeniu vedeckých záhad i objavov.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu