Vyhľadávanie:

Leto v Pederi - nájdime si znova k sebe cestu

Leto v Pederi - nájdime si znova k sebe cestu

Prvá aktivita víťazného projektu grantového programu Spoločne pre región

Aj keď počasie minulú sobotu práve nezodpovedalo ročnému obdobiu a ani prianiam všetkých Pederčanov a ich hostí zo Slovenska i zo zahraničia, prvý ročník pripravovanej série spoločensko-kultúrnych a športových podujatí pod názvom Leto v Pederi - nájdime si znova k sebe cestu dopadol na výbornú. Po ekumenickej bohoslužbe mohli malí i tí skôr narodení obdivovať zručnosť a prácu tradičných remeselníkov, na popoludnie bol pripravený kultúrny program, v ktorom sa predstavili folklórne, tanečné i spevácke skupiny z Maďarska, Mokraniec, Čečejoviec, Hrhova, Buzice i domáceho Pedera. Zámer projektu, pod realizáciu ktorého sa podpísal aj železiar, Jozef Sztasko zo Studenej valcovne, oslovil hodnotiacu komisiu programu spoločnosti U. S. Steel Košice a Karpatskej nadácie Spoločne pre región, ktorá mu udelila grant vo výške 2 400 eur. Prvú aktivitu projektu už Pederčania absolvovali.

"Hlavným zámerom nášho projektu je vytvorenie vhodného zázemia na stretávanie sa našich obyvateľov na rôznych spoločenských a kultúrnych aktivitách v zatiaľ nevyužitom areáli vedľa obecného úradu," informuje starosta obce Peder Jozef Holečko. "Naším cieľom je zároveň využiť toto zázemie na posilnenie medzigeneračných, medziobecných a medzinárodných vzťahov vidieckych komunít."

V Pederi, kde sa rodí kultúrno-spoločenská zóna s vybetónovaným terénom, prístreškom i ohniskom s posedením, pripravujú organizátori ďalšie aktivity, ktoré sa zaviazali realizovať v rámci oceneného projektu. Na svoje si prídu deti i dospelí. Bude to napríklad medzinárodný futbalový turnaj, stretnutie s dôchodcami, premietanie filmu pod holým nebom či detská olympiáda.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...