Vyhľadávanie:

Líder z Trenčína ťahákom

Líder z Trenčína ťahákom

Hokejisti HC Košice sa v extralige dočkali prvého víťazstva na ľade súpera

Najbližší zápas HC Košice na domácom ľade s Duklou Trenčín bude za účasti televíznych kamier, čo však neznamená, že hokejoví fanúšikovia v sobotu, 6. októbra, o 17. hodine na zápas 11. kola extraligy do Steel Arény neprídu. Predsa je to len iná atmosféra vychutnať si dianie na ľade priamo v hľadisku zimného štadióna Ladislava Trojáka v Košiciach.

Aktuálny líder z Trenčína v tejto sezóne ešte neprehral, zato našim hráčom určite stúplo sebavedomie po dvoch víťazstvách za sebou. Doma zdolali Zvolen a v nedeľu v Martine konečne na šiesty pokus prelomili neúspešnú sériu na ľade súperov. Ziskom šiestich bodov z týchto stretnutí sa "vyhrabali" zo spodnej časti extraligovej tabuľky. Je zaujímavé, že po vydarenej letnej príprave sa hráčom HC Košice v úvodných kolách posledných troch sezón herne nedarí a trvá im dosť dlho, kým naberú "druhý dych" a dostanú sa do toho správneho tempa. Tak to bolo aj v sezóne 2005/2006, kedy po 8. kole mali na svojom konte dve víťazstvá, jednu remízu a 5 prehier. Ani vlani im nevyšiel úvod, keď do 8. kola štyri razy vyhrali a štyrikrát prehrali, no a teraz v septembri si v úvodných ôsmich kolách extraligového ročníka 2007/2008 vybojovali len tri víťazstvá a päťkrát prehrali. Je pravda, že tých päť prehier zaregistrovali na ľade súperov, ale mužstvu, ktoré má každý rok tie najvyššie ambície, by sa to nemalo stať.

Členom správnej rady klubu HC Košice došla po 8. kole trpezlivosť a tak pred zápasom so Zvolenom hráčom oznámili, aké prijali opatrenia na zlepšenie ich hry i dosiahnutie priaznivých výsledkov. Mali teda nôž na krku, čiže iný výsledok ako víťazstvo do úvahy neprichádzal. A pomohlo to. Mužstvo zaplo na plné obrátky, a to nielen v domácom zápase so Zvolenom, ale už aj na ľade súpera.

Treba veriť, že aj v ďalšom súboji v Steel Aréne s trenčianskymi vojakmi uvidia košickí fanúšikovia dobrú hru svojho tímu a samozrejme ďalšie víťazstvo v rade, čím by mohli naštartovať víťaznú sériu, lebo aj ďalšie stretnutie v utorok, 9. októbra, odohrajú so Žilinou doma. Naopak, na druhej strane by uštedrili Dukle Trenčín prvú prehru v súťaži. Preto je tento šláger 11. kola o to zaujímavejší a je zároveň pozvánkou pre divákov, aby prišli do hľadiska Steel Arény povzbudiť hokejistov HC Košice v ich náročnom stretnutí.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...