Májové behy vytrvalcov

Pridané: 09.06.2016
Autor: -ký-
Kategória: 12/2016

Bežecká sezóna je v plnom prúde, čo dokazujú vytrvalostné preteky na rôznych tratiach organizované po celom Slovensku. V mesiaci máj sa v našom regióne konali dve významné podujatia, ktoré sú zaradené do celoročnej dlhodobej súťaže, ktorou je Východoslovenská veľká cena vytrvalcov. Začiatkom mája sa v Strážskom konal 11. ročník behu na 10 kilometrov pod názvom Laborecká desiatka a v sobotu 28. mája zorganizovali pred Dobšinskou ľadovou jaskyňou po druhý raz v histórii preteky na 10 kilometrov, ktoré organizátori pomenovali Beh v raji.

Na štart v Strážskom sa po­stavilo 112 bežcov, z ktorých si najlepšie počínal Poliak Mateusz Dziedzic, ktorý túto trať zabehol v čase 33:44 min. Z našich oceliarov skončil Miloš Popovič časom 37:02 min. na 9. mieste, na 26. mieste sa umiestnil Vladimír Balogh časom 41:04 min., 55. Ján Garčár 45:45 min., 63. Alžbeta Tiszová 47:52 min. (zvíťazila medzi ženami nad 50 rokov), 69. Peter Farkaš 48:42 min.

Beh v raji mal štart i cieľ v priestore pred vstupom do Dobšinskej ľadovej jaskyne. Trať bola situovaná smerom na obec Stratená a Stratenským kaňonom sa bežci vrátili späť do cieľa. Na štart sa postavil rekordný počet 345 účastníkov, z nich bolo až 120 žien. Ani v tomto bežeckom podujatí nechýbali naši železiari a členovia bežeckého klubu Obal servis Košice. Z nich si 3. miesto vybojoval náš slovenský reprezentant v maratónskom behu Jozef Urban časom 31:32 minút. Zvíťazil Keňan Rop Abel Kibet, ktorému v cieli namerali čas 30:37 min. V prvej desiatke štartujúcich skončil na 6. mieste Marek Mockovčiak v čase 35:08 min. Na ďalších priečkach sa umiestnili: 25. Vladimír Balogh 38:45 min., 30. Ladislav Vyšnický 39:19 min., 34. Vladimír Lukčo 39:44 min., 46. Pavol Madár 41:10 min., 52. Bartolomej Ficzere 41:47 min., 83. Tibor Tisza 44:46 min., 88. Ján Garčár 45:10 min., 129. Tibor Huszár 49:15 min.