Vyhľadávanie:

Majster titul neobháji

Majster titul neobháji

Na futbalovom šampionáte U. S. Steel Košice sú v Pondelok 5. júna na programe už semifinálové zápasy

V stredu uplynulého týždňa pokračovali futbalové majstrovstvá U. S. Steel Košice ďalšími dvoma štvrťfinálovými stretnutiami Údržba - Vysoké pece a Zušľachťovne - Energetika. Ešte v pondelok 22. mája si postup do semifinále vybojovali Teplá valcovňa a Doprava, v stredu medzi kvarteto najlepších postúpili Údržba a Energetika.

V posledných rokoch sa úradujúcim majstrom U. S. Steel Košice vo futbale nedarí titul obhájiť. Vlani svoje účinkovanie predčasne skončili majstri z Teplej valcovne, ktorí zostali vo štvrťfinále na štíte energetikov. V roku 2004 obhajovali titul majstra hráči z Údržby, napokon však skončili bez medaily až na 4. mieste. O ďalší rok neskôr, teda v roku 2003, futbalistov z Energetiky zosadili z trónu hráči z Údržby, ktorí ich zdolali vo finále najtesnejším výsledkom 1:0. Až v roku 2002 sa podarila obhajoba hráčom z Energetiky, ktorí vo finále vyhrali nad Oceliarňou 1:0 a obhájili tak svoj titul z roku 2001. V tomto roku museli z kola von futbalisti z Vysokých pecí, ktorí sa z titulu tešili vlani. Teraz prehrali vo štvrťfinále s Údržbou až na pokutové kopy, keď v riadnom hracom čase sa zápas skončil nerozhodne. Do ďalších bojov nepostúpilo ani mužstvo Zušľachťovní, ktoré prehralo s Energetikou rozdielom triedy.
Ďalšie štvrťfinálové zápasy:

Údržba - Vysoké pece 1:1 (0:0), na pokutové kopy 5:4
Na ťažkom rozmoknutom teréne viazla súhra, o to viac museli hráči obidvoch mužstiev o loptu bojovať v osobných súbojoch. V 10. minúte prvú nebezpečnú Laufovu strelu brankár domácich Saroi zneškodnil. V 21. min. bolo pred bránou údržbárov opäť horúco. Lauf získal "malú domov", ale nedokázal obísť vybiehajúceho brankára. Potom Knap z priameho kopu mieril nad. Na druhej strane skúšal strelecké šťastie domáci Begáni, lopta však tesne minula bránu hostí. Po zmene strán najprv Sterankovu bombu Saroi vyrazil a z protiútoku strela Kurcika asi z 25 metrov mierila pod brvno. Lenže brankár hostí loptu vytlačil na roh. V 14. min. II. polčasu sa hostia predsa len dočkali. Z priameho kopu Bořik presne trafil a otvoril skóre 0:1. Netrvalo dlho a bolo vyrovnané. Do brejku sa dostal Ľalík a lobom prehodil vybiehajúceho brankára - 1:1. Po tomto nerozhodnom výsledku o postupujúcom rozhodli strely zo značky pokutového kopu. Po prvej sérii piatich striel bol stav nerozhodný 4:4. Kým v ďalšej sérii za domácich penaltu premenil brankár Saroi, za hostí Dvojak úspešný nebol a tak do semifinále postúpili údržbári.

Zušľachťovne - Energetika 0:3 (0:1)
O všetkom sa vlastne v tomto zápase rozhodlo už v úvode. Raketový nástup sa vydaril hosťom, ktorí sa dostali pred bránu domácich a nikým nekrytý Duháň otvoril skóre 0:1. Domáci potom otvorili obranu, snažili sa častejšie o rýchle protiútoky, ale streleckú mušku mali hráči Zušľachťovne príliš vychýlenú. Nervozita na ich kopačkách sa stupňovala aj po zmene strán, a to využili energetici na strelenie ďalších dvoch gólov. Trpezlivo hrajúci hostia dvakrát výborne prečíslili obranu súpera a po skvelých prihrávkach Duháňa sa dva razy rutinérskym spôsobom strelecky presadil Pataky. Za stavu 0:3 energetici už iba kontrolovali vývoj hry vo svoj prospech a domácim nedovolili streliť ani len čestný úspech. Napokon hostia tento zápas dotiahli do víťazného konca na nulu a zaslúžene postúpili do semifinále.

V pondelok 5. júna sa v semifinále najprv o 16.00 h. stretnú Teplá valcovňa - Energetika a o 17.15 h. to bude zápas Údržba - Doprava. Víťazi z týchto dvoch stretnutí postúpia do finále a v boji o titul sa stretnú v stredu 7. júna o 17.15 hodine. Ešte predtým sa o 16.00 hodine stretnú porazení semifinalisti v boji o 3. miesto.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...