KONTAKT  |    _eng _sk

Medzi ocenenými aj železiari
           Pridané: 16.05.2005
Autor: Iveta FIALOVÁ, Foto: autorka
Kategória: 20/2005

Strieborné Janského plakety bezpríspevkovým darcom krvi

Darcovia
Minulotýždňového slávnostného odovzdávania strieborných plakiet Jana Janského sa zúčastnili jedenásti z dvadsiatich štyroch pozvaných železiarov. Plaketu udeľuje SČK za dvadsať bezpríspevkových odberov krvi.

Za dvadsať bezpríspevkových odberov krvi si minulý týždeň prevzalo strieborné plakety prof. MUDr. Jana Janského 72 darcov krvi. Medzi ocenenými bolo aj 24 zamestnancov U. S. Steel Košice.

K prítomným, ktorí sa zišli 12. 5. 2005 na slávnostnom odovzdávaní plakiet v obradnej sieni MČ Staré mesto na Hviezdoslavovej ulici v Košiciach, sa prihovorila podpredsedkyňa Výkonnej rady Územného spolku Slovenského Červeného kríža Košice - mesto Katarína Strmenská. V tomto roku, uviedla, si prevezme ocenenia 522 viacnásobných darcov krvi. V Košiciach daruje ročne krv, ktorou zdravotníci zásobujú mesto a okolie, približne 16 až 17 tisíc darcov.

Potešiteľné je, že výchova k darcovstvu na školách všetkých stupňov i prostredníctvom rôznych kampaní, prináša ovocie. Za uplynulých desať rokov prišlo na transfuziologické oddelenie 5800 mladých ľudí. Pribudlo 2800 prvodarcov, z nich viac ako dvadsiati sú pravidelnými darcami. Napriek týmto faktom je krvi nedostatok. Uvedomujeme si to až vtedy, keď ju sami potrebujeme. O to viac si zaslúžia naše poďakovanie všetci darcovia.

Strieborné plakety Prof. MUDr. Jána Janského udelili týmto železiarom: Radovan Ambriško, Miroslav Astrab, Jozef Barány, Radoslav Čider, Peter Fabian, Jaroslav Ficeri, Jozef Goliáš, Andrej Harcsa, Pavol Herc, Milan Kolesár, Slavomír Kuna, Andrej Lepeták, Vladimír Petraššovitš, Peter Perháč, Milan Ráši, Pavol Rusnák, Peter Suvák, Štefan Szabadoš, Branislav Trelo, Martin Vaško, Eduard Takáč, Boris Jelačič, Miroslav Pavelek a Miroslav Borodáč.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu