KONTAKT  |    _eng _sk

Melissa Bruno v krízovom centre i domove na polceste
           Pridané: 16.10.2019
Autor: -st-
Kategória: 10/2019

Krízové centrum pre matky s deťmi v Košickej Novej Vsi navštívila 18. septembra tohto roku manželka prezidenta U. S. Steel Košice Melissa Bruno spolu s Lisou Kocsis a Máriou Kiraľvargovou. Riaditeľ centra Miroslav Firda hosťom z košickej oceliarne, ukázal nové vybavenie kuchyne, v ktorom si klientky centra, zväčša osamelé matky s deťmi, varia svoje obľúbené jedlá. Pracovníkov arcidiecéznej charity zaujal fakt, že pre mnohé z nich je táto činnosť zároveň praktickým školením zameraným na financovanie domácnosti a preto zaviedli pravidelné kurzy varenia.  Obrovský interes o prípravu sladkých pokrmov je aj medzi deťmi, arteterapiu v dielni, ktorú si návštevníci so záujmom prezreli, zasa obľubujú malí aj veľkí. Udržať a rozvíjať pracovné návyky im umožňuje hrnčiarska výroba, tkanie, výroba ružencov, mydiel a iných úžitkových predmetov z dreva i textilu. 

Interiérové vybavenie izieb a spoločnej kuchyne, vrátane dvoch veľkokapacitných pračiek, šiestich chladničiek, televízorov i materiálu na rekonštrukciu dlažby pred vstupom do hlavnej budovy pomohla ženám z krízového centra zaobstarať Nadácia U. S. Steel Košice vďaka inštitútu 2 %, prostredníctvom ktorého môže pomáhať aj iným organizáciám na východnom Slovensku. 

Jednou z nich je aj košický Domov na polceste na Alžbetinej ulici, kam hostky zavítali hneď na druhý deň. Prezreli si interiér domova i novo zrekonštruovanú kúpeľňu, ktorá slúži desiatim mladým dospelým zo sociálne znevýhodnených rodín, či odchovancom detských domovov, ktorých tu pripravujú na bezproblémový štart do života. I tu bola rekonštrukcia financovaná z daru Nadácie U. S. Steel Košice.

x x x

Čo je inštitút 2 %? Ak firma v uplynulom období darovala na charitu, vzdelávanie alebo športové aktivity mladých aspoň pol percenta z daňovej povinnosti, je oprávnená poukázať dve percentá napríklad svojej nadácii. Vďaka tomuto môže nadácia aj v budúcnosti podporiť podobné aktivity na východnom Slovensku.        

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu