Vyhľadávanie:

Memoriál Gejzu Princa

Memoriál Gejzu Princa

Už po tretí raz zorganizoval Východoslovenský futbalový zväz 3. ročník futbalového turnaja žiakov o Memoriál Gejzu Princa. Prvý, premiérový ročník tohto turnaja s medzinárodnou účasťou, sa konal v roku 2004 v Prešove, kde štartovali štyri družstvá, vlani v Košiciach zasiahlo do bojov o cennú trofej šesť tímov a v tomto roku sa turnaj konal už za účasti ôsmich celkov z Česka, Poľska, Maďarska a zo Slovenska. Svedčí to o stúpajúcej popularite tohto turnaja a po Prešove a Košiciach sa organizátori tentokrát rozhodli, že hrať sa bude na Zemplíne v Michalovciach a na ihriskách v okolí tohto okresného mesta.

Podobne ako v predchádzajúcich dvoch ročníkoch aj teraz toto podujatie mladých talentovaných futbalistov sponzorsky podporila spoločnosť U. S. Steel Košice. Osem účastníkov turnaja odohralo v dvoch skupinách spolu dvanásť zápasov v Sobranciach, Veľkých Kapušanoch, Brekove, Trebišove, Lastomíre, Sečovciach a Veľkých Revištiach. Podľa dosiahnutých výsledkov a umiestnenia v skupinách sa potom hrali stretnutia o konečné umiestnenie v turnaji. O cennú trofej bojovali víťazi skupín, a to mladí futbalisti výboru Západoslovenského a Východoslovenského futbalového zväzu. Bolo to po prvý raz, čo sa naši východniari prebojovali do finále a tam nesklamali. V riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo nerozhodne 2:2 a o prvenstve rozhodli až strely zo značky pokutového kopu. Na penalty vyhrali chlapci zo západného Slovenska 3:2, našim žiakom tak patrilo výborné 2. miesto. V boji o 3. miesto Stredoslovenský futbalový zväz zvíťazil nad Olomouckým futbalovým zväzom 2:0, v zápase o 5. miesto Podkarpatský futbalový zväz zdolal Bratislavský futbalový zväz 1:0 a v stretnutí o 7. miesto Boršodská župa vyhrala nad Královohradeckým krajským futbalovým zväzom 3:1.

Na margo tohto turnaja nám sekretár nášho Východoslovenského futbalového zväzu Marcel Eperješi povedal: "Napriek početnej účasti mal turnaj veľmi dobrú športovú i spoločenskú úroveň. V tomto regióne boli na Zemplíne vytvorené tie najlepšie podmienky pre súboje mladých futbalistov, za čo patrí vďaka organizátorom z ObFZ v Michalovciach. Nás teší skutočnosť, že v silnej konkurencii sa presadili chlapci z nášho futbalového zväzu, ktorí v skupine nestratili ani bod a finálovou účasťou dosiahli historický úspech tohto priaznivo sa rozbiehajúceho podujatia."

Na záver organizátori vyhlásili a odmenili troch najlepších na turnaji. Najlepším brankárom sa stal Jakub Jánošík z nášho Východoslovenského futbalového zväzu, za najlepšieho hráča vyhlásili Michala Škvarku z tímu Stredoslovenského futbalového zväzu a najlepším strelcom sa so štyrmi gólmi stal Erik Ujlaky zo Západoslovenského futbalového zväzu.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...