KONTAKT  |    _eng _sk

Michal Pintér delegátom Poradného výboru pre industriálne zmeny
           



Pridané: 20.01.2016
Autor: Redakcia
Kategória: Aktuality

Riaditeľ pre styk s vládou a Európskou úniou Michal Pintér z bratislavskej kancelárie U. S. Steel Košice bol v Európskom hospodárskom a sociálnom výbore (EHSV) menovaný za delegáta Poradného výboru pre industriálne zmeny (CCMI). Na tento post ho navrhla Asociácia európskych výrobcov ocele (EUROFER), Asociácia európskych výrobcov obalového materiálu (APEAL) a organizácia Metal Packaging Europe.

Michal Pintér, ako jeden z 51 delegátov v Poradnom výbore CCMI, bude svoj mandát vykonávať po dobu piatich rokov. Delegáti sú vo výbore rovnomerne rozdelení do troch skupín, a to – podnikateľský sektor, odborové organizácie a mimovládny sektor. V rokoch 2010-2015 bol M. Pintér členom EHSV za skupinu zamestnávateľov, od roku 2013 bol jej viceprezidentom.

Európsky hospodársky a sociálny výbor je poradným orgánom Európskej únie a funguje od roku 1957. Jeho hlavnou úlohou je poskytovať odborné poradenstvo európskym inštitúciám ako Európska komisia, Rada EÚ a Európsky parlament prostredníctvom stanovísk k navrhovanej legislatíve EÚ, ale aj stanovísk z vlastnej iniciatívy. Členovia EHSV zastupujú vo svojich krajinách široké spektrum hospodárskych, sociálnych a kultúrnych záujmov. Ich činnosť je rozdelená do troch skupín: Zamestnávatelia, Pracovníci a Iné záujmy (t. z. poľnohospodári, spotrebitelia, organizácie ochrany životného prostredia, organizácie zastupujúce rodiny, mimovládne organizácie atď.), ktoré vytvárajú prepojenie medzi EÚ a organizáciami občianskej spoločnosti v členských štátoch.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...