Vyhľadávanie:

Mimoriadna prémia od prezidenta

Mimoriadna prémia od prezidenta

Finalisti U. S. Steel TALENT NIGHT 2005 navštívili USSK

V piatok minulého týždňa prišli do Galérie USSK zástupy mladých ľudí - finalisti tohtoročnej súťaže TALENT NIGHT. Hneď na začiatku ich upútalo množstvo fotografií rozvešaných po stenách. Vyvolávali smiech, ale aj dojatie, pretože zachytávali historické chvíle z finále súťaže, ktorá im môže výrazne pomôcť v naštartovaní ich vysnívanej kariéry. Všetko však závisí od nich, ako pevne dokážu chytiť príležitosť do vlastných rúk. Mladí speváci, tanečníci, členovia hudobných skupín aj v piatok, tak ako na finále, sršali optimizmom. Na stretnutie s nimi zavítala aj manželka prezidenta USSK Susan Lohrová, ktorá im odovzdala ceny, ktoré si vyspievali a vytancovali pred dvoma týždňami v Štátnom divadle v Košiciach.

Piatkové stretnutie bolo síce poslednou bodkou za TALENT NIGHT 2005, ale ako v príhovore zdôraznila jedna z organizátoriek súťaže Iveta Falatová z útvaru Riaditeľa pre vonkajšie vzťahy, nie je to posledné stretnutie z finalistami. Úspešní speváci, tanečníci a hudobníci dostanú príležitosť účinkovať na spoločenských a kultúrnych podujatiach organizovaných spoločnosťou U. S. Steel Košice, ba viacerí z nich už túto možnosť aj využili.

Ceny z rúk Susan Lohrovej a Ľubice Šipošovej, ktorá viedla tím organizátorov súťaže, si prevzali víťazi Jozef Hruškoci, hudobná skupina Arrived Message a tanečný pár Patrícia Prnová a Marián Sivák. Jozef Hruškoci už bude onedlho nahrávať svoj prvý singel s hudobníkom a producentom Oskarom Rózsom v Trnave, hudobná skupina Arrived Message bude svoju víťaznú pieseň tiež nahrávať v Trnave spolu s Oskarom Rózsom, Ivanom Táslerom a Petrom Riavom Spoločnosť Fly Fish pre nich pripraví tiež videoklip.
Tešiť sa môžu aj Patrícia Prnová a Marián Sivák, víťazi v kategórii tanec, pretože budú účinkovať v niektorom z najbližších programov Jána Ďurovčíka, absolvujú s ním aj niekoľko tréningov a získavajú tiež finančnú podporu od USSK na kostýmy a novú choreografiu.

Ďalší finalisti Monika Miháľová, Anna Mižičová, hudobné skupiny Podfuck, Dilemma, tanečné skupiny Bodies a Hviezdička si prevzali ocenenia, medzi nimi repliky trofejí a fotoalbumy, ktoré zachytávajú ich účinkovanie od kastingov cez vystúpenie na pódiu na Hlavnej až po galavečer v divadle. Medzi ocenenými bol aj raper Michal Jarina, ktorý získal zvláštne uznanie a cenu poroty a Košičanom sa predstavil na pódiu na Hlavnej ulici. Organizátori im zároveň v najbližších dňoch pošlú CD s ich fotografiami, čo určite uvítajú najmä viacčlenné súbory a hudobné skupiny.

Ihneď potom, ako Arrived Message a Jozef Hruškoci natočia v štúdiu svoje víťazné piesne, organizátori ich zaradia na kompiláciu talent night. Toto CD všetkým pošlú spolu s DVD, na ktorom nájdu aj všetky televízne upútavky a materiály, ktoré boli o nich natočené na kastingoch a odvysielané počas galavečera v divadle, spolu s televíznym záznamom z Music Box. Najväčšie prekvapenie však prišlo na záver. Prezident spoločnosti U. S. Steel Košice David Lohr, ktorý sa zúčastnil galavečera Talent Night po prvý raz, sa rozhodol oceniť finalistov mimoriadnou cenou prezidenta. Všetci deviati finalisti tak od spoločnosti U. S. Steel Košice dostanú 10 000 korún, ktoré budú môcť použiť na svoje ďalšie tvorivé aktivity.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...