Vyhľadávanie:

Miroslav Kotora vystavuje v Prahe

Miroslav Kotora vystavuje v Prahe

Chystáte sa v máji na potulky Prahou? Ak áno, zájdite do Galerie u zlatého kohouta na Michalskej 3. Od včera tam svoje obrazy vystavuje maliar Miroslav Kotora. Výstava s názvom Fragments potrvá do 28. mája.

O našom bývalom kolegovi Miroslavovi Kotorovi (v súčasnosti RMS) sme už viackrát písali.

„Svojou tvorbou sa zaraďuje medzi popredných súčasných výtvarníkov. Chvíle voľna strávené vo svojom ateliéri pri maľbe na plátno, ktorému dominuje expresívny kolorit, sa stali v posledných rokoch neoddeliteľnou súčasťou jeho života. Zmysluplne zúročil svoj talent a usilovnosť, ktoré mu pomohli naplno rozvinúť tvorivý potenciál. Ako samouk, ktorý dostal dar výtvarne pretaviť skutočnosť do umeleckého diela, oslovil svojou tvorbou množstvo priaznivcov výtvarného umenia,“ uvádza v bulletine k výstave Helga Tomondyová, odborný pracovník pre výtvarnú tvorbu, Košice.

Originalita diel a umeleckého prejavu Miroslava Kotoru bola viackrát ocenená na prestížnych výstavách nielen v rámci Košického kraja, ale aj Slovenska, v Prahe či poľskom Rzesowe.

 

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...