KONTAKT  |    _eng _sk

This Is 21: Priprav sa na 21. storočie
           Pridané: 05.10.2018
Autor: -c-
Kategória: Študenti

Hovoriť o zručnostiach, ktoré sú kľúčové pre rozvoj potenciálu mladých ľudí na Slovensku, prišli v piatok 5. októbra 2018 hovoriť na stredné školy ich bývalí absolventi, dnes úspešní vrcholoví manažéri. Jedným z nich bol aj Miroslav Kiraľvarga, viceprezident U. S. Steel Košice pre vonkajšie vzťahy, riadenie a rozvoj podnikania, ktorý sa stretol so študentami Gymnázia na Trebišovskej 12 v Košiciach ako nástupníckej škole Gymnázia na Kováčskej 30.
Cieľom projektu This Is 21: Priprav sa na 21. storočie bolo „naskillovať sa“, teda upriamiť v rámci vzdelávania pozornosť na také zručnosti, ktoré boli kľúčové pre úspech v profesionálnej kariére súčasných lídrov popredných slovenských firiem. Záštitu nad podujatím prevzal prezident SR Andrej Kiska, ktorý zároveň ako bývalý úspešný manažér vystúpil na svojej strednej škole v Poprade.

Zručnosti pre 21. storočie by mali umožniť mladým ľuďom kriticky myslieť, pripraviť sa na zmeny, aktívne riadiť rýchly technologický vývoj a zároveň chápať sociálne a občianske súvislosti. Inšpiratívne príbehy takmer 50-tich úspešných lídrov boli bohatým zdrojom motivácie ako pre študentov, tak i učiteľov, ktorý dostali cennú spätnú väzbu z praxe.
Jednodňové podujatie organizovala po celom Slovensku Nadácia Pontis spolu so Slovenskou alianciou pre inovatívnu ekonomiku, ako aj s podporou firiem neformálneho združenia Business Leaders Forum a IT Valley Košice.

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...