KONTAKT  |    _eng _sk

Mladí dizajnéri vystavujú v múzeu
           Pridané: 11.12.2006
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 49/2006

Diela z workshopu Inšpirácie v kove prezentuje STM v Košiciach

Približne päťdesiat prác z tohtoročného medzinárodného workshopu Inšpirácie v kove a dvadsaťštyri veľkoformátových fotografií, ktoré zachytávajú prácu mladých dizajnérov v dielňach SOU hutníckeho v Šaci, si od včera (5. 12. 2006) môžete pozrieť vo výstavných priestoroch Slovenského technického múzea na Hlavnej ulici v Košiciach. Po Galérii U. S. Steel Košice, Nemocnici Košice - Šaca a.s. 1. súkromnej nemocnici a Medzinárodnom strojárskom veľtrhu v Brne ide o štvrtú prezentáciu prác študentov z dizajnérskych škôl na Slovensku, v Českej republike a v Maďarsku. Vernisáž výstavy sa uskutočnila za prítomnosti prorektora TU v Košiciach Vladimíra Penjaka, Jána Baču, riaditeľa Vonkajších vzťahov USSK, zástupcu riaditeľa SOU hutníckeho Jána Eibena a riaditeľa STM v Košiciach Eugena Labaniča a ďalších hostí.

Workshop už po piaty raz organizovali Katedra dizajnu Fakulty umení TU v Košiciach v spolupráci s U. S. Steel Košice a Stredným odborným učilišťom hutníckym v Košiciach - Šaci. Počas týždeň trvajúceho podujatia účastníci, dvanásti študenti a šiesti pedagógovia, navrhli dizajn úžitkových predmetov a vytvorili objekty z kovu na témy: oceľ, ktorá hreje (inšpirované radiátormi), bezpečnosť v každodennom živote (podporujúce bezpečnosť v živote človeka), dávame svet do pohybu (inšpirované rozvojom automobilizmu).

Na včerajšej vernisáži ocenili aj študentov, úspešných v dizajnérskej súťaži Katalóg U. S. Steel Košice 2006, ktorú organizovali Útvar obchodnej propagácie U. S. Steel Košice a Katedra dizajnu Fakulty umení TU v Košiciach. Tohto roku sa do súťaže, ktorej cieľom bolo získať nové nekonvenčné riešenia dizajnu katalógov a vypracovať podklady pre dizajn manuál na prípravu výrobkových a príležitostných katalógov U. S. Steel Košice, zapojilo dvanásť študentov študijného odboru dizajn. Hodnotiaca komisia udelila prvé miesto študentke 4. ročníka Márii Ištvanovej, na druhom mieste sa umiestnila študentka 2. ročníka Zuzana Kurucová a na treťom piatačka Zuzana Vemeová. Víťazky získali finančné odmeny.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu