Vyhľadávanie:

Modelári hodnotili

Modelári hodnotili

Poslednými pretekmi modelárov v uplynulom roku bola verejná letecko-modelárska súťaž na letisku v Nižnej Šebastovej. Súťažilo sa v hádzadlách a v kategórii vetroňov triedy A1 a A3.

V silnej konkurencii 24 štartujúcich modelárov si z členov Model klubu VSŽ najlepšie počínali Ladislav Virág, ktorý v kategórii vetrone A3 obsadil výkonom 273 bodov 2. miesto a Branislav Bohuš skončil v tej istej kategórii so ziskom 262 bodov na 3. mieste. V uplynulých dňoch národný tréner sekcie leteckého modelárstva Branislav Legerský z Pezinka zverejnil vyhodnotenie i poradie najlepších modelárov v kategórii rádiom ovládaných svahových vetroňov (F3F) za uplynulý rok.

Na základe dosiahnutých výsledkov v jednotlivých výberových súťažiach v tejto kategórii sa zo 43 súťažiacich modelárov na Slovensku na najvyššej priečke ocitol košický pretekár z Model klubu VSŽ Michal Gala. Ten získal v rebríčku až tisíc bodov a právom mu za rok 2003 patrí v tejto kategórii 1. miesto. Vyhral pred druhým Vladimírom Šimom z Ružomberka (990 b.) a Ľubomírom Ivanom z Nitry (974 b.).

Ďalšie články

EÚ potrebuje odolné a silné podniky

Tesne pred začiatkom maďarského predsedníctva Európskej únie, ktoré začalo v júli, sa stretli v Budapešti európski zamestnávatelia združení v BusinessEurope, aby rokovali o konkurencieschopnosti a odolnosti európskych podnikov. Republikovú úniu zamestnávateľov reprezentoval na tomto stretnutí jej prezident Miroslav Kiraľavarga.

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...