KONTAKT  |    _eng _sk

Moderné mantinely v Košickej aréne
           Pridané: 14.02.2005
Autor: Pavol ŠTEC, Foto: autor
Kategória: 07/2005

Čulý ruch na zimnom štadióne

Aréna
Zástupcovia občianskeho združenia Košická aréna v pondelok na mieste činu skontrolovali postup prác na dokončovaní zimného štadióna.

Klimatizácia s dostatočným výkonom na to, aby zime i v lete zabezpečila v hale 20 stupňov Celzia. Výkyvné mantinely, ktoré chránia zdravie hokejistov, turnikety so sklopnými ramenami pre rýchly odchod divákov. To je niekoľko zaujímavostí - budúcich znakov Košickej arény. V týchto dňoch sa dokončujú výbery dôležitých technologických celkov, ktoré rozhodnú o vlastnostiach haly.

Kým jej zázemie rozdeľujú priečkami na šatne, samostatné miestnosti pre rozhodcov, antidopingovú kontrolu, budujú tu desať bufetov a množstvo sociálnych zariadení, pokračujú aj "neviditeľné" práce. Desiatky projektantov zosúlaďujú požiadavky technológie so stavebnou časťou. Napríklad pre informačnú "kocku", na ktorej diváci uvidia aj zostrihy zaujímavých momentov zápasu z vlastnej obrazovej réžie štadióna, prišli ponuky, v ktorých treba zohľadniť aj hmotnosť. Nie je jedno, či projekčná "kocka" bude mať 5 a pol alebo až 18 ton. Na chrbtovú kosť arény bude totiž zavesená aj vzduchotechnika, osvetlenie i reproduktory.

Mimochodom - vzduchotechnika bude musieť nahrievať aj tento nosný kovový oblúk haly, aby na ňom nekondenzovali pary a voda nekvapkala na ľadovú plochu. Autori riešení budú mať ešte množstvo práce, aby sa vyhli problémom, ktoré dnes zažívajú haly podobné košickej.

Na pondelkovom rokovaní občianskeho združenia Košická aréna pracovný tím, zložený z pracovníkov U. S. Steel Košice, informoval správnu radu i valné zhromaždenie o postupe prác. Správna rada schválila zámer uzavrieť zmluvu o budúcej zmluve na kúpu Club hotela. Po rekonštrukcii by mal slúžiť ako ubytovacia kapacita pre 50 hostí. Veľkú pozornosť správna rada venovala výberu sedačiek. Ešte nie je definitívne rozhodnuté o dodávateľovi. Bola však prijatá myšlienka, aby zo vzoriek, ktoré sú dnes osadené v hale, boli vybrané sedačky od jedného dodávateľa. Zachová sa tak nielen jednotná farebnosť, ale zlacní sa aj údržba. Na úkor zníženia počtu bude zväčšená osová vzdialenosť sedačiek, aby diváci mali viac miesta pre komfortné sedenie.

Členovia správnej rady pripomenuli, že Košická aréna môže prijať 2 percentá z dane z príjmov fyzických a právnických osôb. Veria, že obyvatelia mesta prispejú k dostavbe štadióna.

Empty

ODPORÚČAME

01.04.2021
V testovacom mieste v areáli U. S. Steel Košice už testujú len zamestnancov
15.03.2021
Poznáme víťazné projekty Spoločne pre región 2021
17.02.2021
Sčítanie obyvateľstva 2021
17.12.2020
V roku 2021 venuje U. S. Steel Košice do súťaže štyri nové autá