Vyhľadávanie:

Most v rukách opravárov

Most v rukách opravárov

Leto praje cestárom. Opravy komunikácií sú v plnom prúde, vodiči motorových vozidiel musia strpieť rôzne obmedzenia. Už niekoľko dní aj pod mostom mimoúrovňovej križovatky na ceste S001 smerom do U. S. Steel Košice. Čo je dôvodom odstávky cesty, opýtali sme sa správcu tejto dopravnej tepny, vedúceho prevádzky cestná doprava divízneho závodu Doprava Jozefa Tutka.

"Dôvodom odstávky je oprava mosta, ktorú si, na základe záverov odbornej prehliadky z marca tohto roku, vyžiadal havarijný stav jeho železobetónových častí. Po tohtoročnej zime zo spodnej časti rímsy mosta totiž opadávali kusy betónu, čo vážne ohrozovalo prechádzajúce vozidlá. Obnova poškodených častí mosta pozostáva z odstránenia popraskaných a zdegradovaných železobetónových častí a nanesenia novej, odolnejšej vrstvy, opravy oporných múrov mosta, oceľových konštrukcií a ochranných náterov. Práce realizuje externá firma MI-TOP, ktorá má s podobnými akciami dlhoročné skúsenosti. Kvalitu kontrolujú pracovníci útvaru Riaditeľa pre spoľahlivosť vyhradených technických zariadení."


Oprava mosta, ktorý podobnú obnovu menšieho rozsahu naposledy podstúpil v roku 2003, bude hotová už v najbližších dňoch. Cesta by mala byť naplno prejazdná 15. júla 2011.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...