KONTAKT  |    _eng _sk

Most v rukách opravárov
           Pridané: 04.07.2011
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 14/2011

Leto praje cestárom. Opravy komunikácií sú v plnom prúde, vodiči motorových vozidiel musia strpieť rôzne obmedzenia. Už niekoľko dní aj pod mostom mimoúrovňovej križovatky na ceste S001 smerom do U. S. Steel Košice. Čo je dôvodom odstávky cesty, opýtali sme sa správcu tejto dopravnej tepny, vedúceho prevádzky cestná doprava divízneho závodu Doprava Jozefa Tutka.

"Dôvodom odstávky je oprava mosta, ktorú si, na základe záverov odbornej prehliadky z marca tohto roku, vyžiadal havarijný stav jeho železobetónových častí. Po tohtoročnej zime zo spodnej časti rímsy mosta totiž opadávali kusy betónu, čo vážne ohrozovalo prechádzajúce vozidlá. Obnova poškodených častí mosta pozostáva z odstránenia popraskaných a zdegradovaných železobetónových častí a nanesenia novej, odolnejšej vrstvy, opravy oporných múrov mosta, oceľových konštrukcií a ochranných náterov. Práce realizuje externá firma MI-TOP, ktorá má s podobnými akciami dlhoročné skúsenosti. Kvalitu kontrolujú pracovníci útvaru Riaditeľa pre spoľahlivosť vyhradených technických zariadení."


Oprava mosta, ktorý podobnú obnovu menšieho rozsahu naposledy podstúpil v roku 2003, bude hotová už v najbližších dňoch. Cesta by mala byť naplno prejazdná 15. júla 2011.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu