KONTAKT  |    _eng _sk

Myslíme na budúcnosť
           Pridané: 14.07.2008
Autor: -fec-
Kategória: 28/2008

Na pracovnom rokovaní sa minulý týždeň v stredu, 2. júla, stretol na pôde spoločnosti U. S. Steel Košice generálny manažér pre zabezpečenie a rozvoj ľudských zdrojov Milan Polča spolu so svojím tímom s riaditeľmi vybraných stredných odborných škôl. S predstaviteľmi Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej Košice, Strednej priemyselnej školy strojníckej Košice a SOU železničného v Košiciach diskutovali o spôsoboch a možnostiach spolupráce v najbližších rokoch v oblasti prípravy žiakov, budúcich potenciálnych zamestnancov oceliarskej spoločnosti.

Zaoberali sa, okrem iného, eventuálnou praktickou prípravou študentov na pracoviskách firmy, možnosťami vstupovať do časti obsahu školských vzdelávacích programov tak, aby zodpovedal predstavám zamestnávateľa, ale aj o prípadnej podpore spoločnosti U. S. Steel Košice pri nábore študentov a ich motivácii.

Na základe vzoru spolupráce s SOU hutníckym v Košiciach-Šaci plánuje spoločnosť U. S. Steel Košice s ohľadom na zámery v zamestnaneckej politike, aplikovať podobný model kooperácie aj so spomenutými odbornými školami. "Chceme vytvárať priestor pre odborný rast a rozvoj žiakov s možnosťou ich uplatnenia v našej spoločnosti, respektíve pokračovania v štúdiu technických smerov na vysokých školách," informoval M. Polča.

Empty

ODPORÚČAME

17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu
17.06.2021
Vďaka oceliarom a USSK pribudli na Urologickej klinike dva špičkové prístroje