KONTAKT  |    _eng _sk

Na FSD si z ponuky vyberie určite každý
           Pridané: 12.07.2022
Autor: Ľubomíra Šoltésová
Kategória: Projekty pre zamestnancov

Nedá sa vypichnúť jedna vec, musíte čítať ďalej a zvoliť si sami

Populárne firemné podujatie Family Safety Day, ktoré sa tento rok uskutoční 3. septembra na veľkom parkovisku pred vstupným areálom USSK, sa tradične koná s podtitulom Kde pracuje môj otec, moja mama? Okrem exkurzií podniku si budú môcť účastníci pozrieť zaujímavé prezentácie viacerých útvarov vo výstavných stánkoch priamo na parkovisku. V žiadnom nebudú chýbať zábavné i poučné aktivity pre deti a mládež.

SAFETY, teda Bezpečnosť o ochrana zdravia pri práci, pripravuje ukážky protiplynovej ochrany, detektory kovov či okuliare simulujúce rôzne stavy. Figuríny so vzorovým výstrojom pripravuje aj SBS a, samozrejme, nebudú chýbať zásahy hasičov a ukážky ich techniky. Odnesiete si z podujatia fotografiu v jedinečnom ochrannom hutníckom odeve? 

VÝSKUM a VÝVOJ ponúkne prezentácie rôznych fyzikálnych javov, akými sú napr. tvarová pamäť zliatin, magnetizmus, vodivosť, ale i pozorovanie rôznych prírodných vzoriek. Rozoznáte pod špeciálnym mikroskopom blchu od polodrahokamu?

 

LABORTEST ako jedna z dcérskych spoločností okrem predstavenia vlastných aktivít pripravuje pre deti celý rad zábavných chemických pokusov. Vyrobia si tu mladí chemici vlastný „žabí sliz“ ?

 

EKOLÓGIA poskytne prvým 100 záujemcom rozbor studňovej vody a predstaví aj prístroje na meranie kvality ovzdušia. V spolupráci so spoločnosťou ENVI-PAK pripravujú ekológovia súťaže k správnemu separovaniu odpadov i losovanie Adoptuj si strom. Podarí sa deťom na tráve poskladať obrie ekologické puzzle?

DZ ENERGETIKA a dcérska spoločnosť FERROENERGY pripravujú množstvo aktivít v rámci spoločnej prezentácie. Vďaka spolupráci so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou (SIEA) budú môcť deti merať elektrické napätie v zelenine a ovocí či určovať spotrebu elektrospotrebičov. Využijú rodičia poradenstvo o energetickej efektívnosti v domácnosti či najvhodnejšom využití obnoviteľných zdrojov energie v dome?

PREDAJ sa zmení na 3D mesto a predstaví produkty vyrobené z našej ocele. Takými sú aj plechy na karosérie či iné časti automobilov. Kto si príde vyskúšať jazdu na autodráhe?

VÝROBA bude zastúpená niekoľkotonovými bramami a zvitkami. Viete rozoznať, ktorý je teplý, studený, pozinkovaný či pocínovaný? Veľkotonážne stroje nejazdia iba v sci-fi filmoch, ale aj v hutníckych prevádzkach. Posadíte sa do kabíny nakladača Sennebogen a pocítite jeho silu?

A to sme iba na začiatku! Čo všetko vás na Family Safety Day čaká sa dozviete každý týždeň z článkov na X App Košice. Výlučne z tejto komunikačnej aplikácie USSK sa bude možné od 3. augusta na podujatie aj zaregistrovať. Už teraz si poznačte 3. august a 3. september do svojich kalendárov.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...