KONTAKT  |    _eng _sk

Na trati sa nestratili ani Američania
           Pridané: 28.09.2009
Autor: Ľubomíra ŠOLTÉSOVÁ
Kategória: 39/2009

MMM sa veľkej obľube teší aj medzi našimi americkými kolegami a ich rodinami. Aj tento rok sa ich na štart postavilo takmer dvadsať, a to hneď vo viacerých disciplínach. Početnú skupinu minimaratóncov viedol prezident spoločnosti George F. Babcoke, ktorý si túto trať zabehol aj minulý rok. Neskrýval radosť nad tým, s koľkými slovenskými i americkými kolegami sa na pretekoch stretol. Keď sa mu v ďalšom období podarí pravidelne trénovať, chcel by si na budúci rok zabehnúť už polmaratón. "Košický maratón je mimoriadne podujatie, ktoré mesto Košice i celý región zviditeľňuje doma aj v zahraničí a pre našu firmu je cťou byť jeho dlhoročným partnerom. Vďaka patrí organizátorom i stovkám dobrovoľníkov, ktorí preteky každoročne pripravujú na vysokej profesionálnej úrovni," zdôraznil viackrát prezident.

Polovičnú maratónsku trať sa v nedeľu podarilo prekonať viacerým expatriotom. V najlepšom čase 2:17:43 hod. dobehla manželka generálneho manažéra pre sporovú agendu Kimberly Cramer. Veľkou výzvou bolo 21 097,5 km aj pre generálneho manažéra pre kvalitu Kerima Cetina, ktorý mal v cieli polmaratónu čas 2:26:06 hod. Ten absolvoval svoj prvý polmaratón ešte v roku 2003 v Pittsburghu. Svoju najdlhšiu trať v živote zabehol aj generálny manažér pre technický servis zákazníkom Zoltán Baksay, ktorého čas mal hodnotu 2:36:09 hod. Hoci unavený, v cieli sa cítil výborne, lebo urobil všetko pre to, aby dosiahol cieľ, ktorý si vytýčil.

Ovácie v cieli zožali dvaja vytrvalci, ktorý pokorili celú maratónsku trať: Bradley Cramer v čase 4:05:50 hod. a pár minút za ním aj generálny manažér pre výskum a vývoj USSE Michael Simko 4:14:22 hod. "Milujem maratón v Košiciach," povedal Brad v cieli. Obaja si pochvaľovali fantastickú atmosféru, povzbudzovanie tisícov fanúšikov na trati a hoci každý kilometer bol ťažký, chceli by bežať aj na budúci rok a ešte sa zlepšiť. Rodina Cramerovcov by mohla byť vyhlásená za najšportovejšiu americkú rodinu na tohtoročnom maratóne, keďže okrem rodičov si zabehali aj obe deti, 10-ročná Gillen i 13-ročný Joshua absolvovali minimaratón.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu