Vyhľadávanie:

Na trati sa nestratili ani Američania

Na trati sa nestratili ani Američania

MMM sa veľkej obľube teší aj medzi našimi americkými kolegami a ich rodinami. Aj tento rok sa ich na štart postavilo takmer dvadsať, a to hneď vo viacerých disciplínach. Početnú skupinu minimaratóncov viedol prezident spoločnosti George F. Babcoke, ktorý si túto trať zabehol aj minulý rok. Neskrýval radosť nad tým, s koľkými slovenskými i americkými kolegami sa na pretekoch stretol. Keď sa mu v ďalšom období podarí pravidelne trénovať, chcel by si na budúci rok zabehnúť už polmaratón. "Košický maratón je mimoriadne podujatie, ktoré mesto Košice i celý región zviditeľňuje doma aj v zahraničí a pre našu firmu je cťou byť jeho dlhoročným partnerom. Vďaka patrí organizátorom i stovkám dobrovoľníkov, ktorí preteky každoročne pripravujú na vysokej profesionálnej úrovni," zdôraznil viackrát prezident.

Polovičnú maratónsku trať sa v nedeľu podarilo prekonať viacerým expatriotom. V najlepšom čase 2:17:43 hod. dobehla manželka generálneho manažéra pre sporovú agendu Kimberly Cramer. Veľkou výzvou bolo 21 097,5 km aj pre generálneho manažéra pre kvalitu Kerima Cetina, ktorý mal v cieli polmaratónu čas 2:26:06 hod. Ten absolvoval svoj prvý polmaratón ešte v roku 2003 v Pittsburghu. Svoju najdlhšiu trať v živote zabehol aj generálny manažér pre technický servis zákazníkom Zoltán Baksay, ktorého čas mal hodnotu 2:36:09 hod. Hoci unavený, v cieli sa cítil výborne, lebo urobil všetko pre to, aby dosiahol cieľ, ktorý si vytýčil.

Ovácie v cieli zožali dvaja vytrvalci, ktorý pokorili celú maratónsku trať: Bradley Cramer v čase 4:05:50 hod. a pár minút za ním aj generálny manažér pre výskum a vývoj USSE Michael Simko 4:14:22 hod. "Milujem maratón v Košiciach," povedal Brad v cieli. Obaja si pochvaľovali fantastickú atmosféru, povzbudzovanie tisícov fanúšikov na trati a hoci každý kilometer bol ťažký, chceli by bežať aj na budúci rok a ešte sa zlepšiť. Rodina Cramerovcov by mohla byť vyhlásená za najšportovejšiu americkú rodinu na tohtoročnom maratóne, keďže okrem rodičov si zabehali aj obe deti, 10-ročná Gillen i 13-ročný Joshua absolvovali minimaratón.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...