KONTAKT  |    _eng _sk

Na ultramaratóne z Košíc do Miškolca bodovali aj ženy
           Pridané: 25.05.2022
Autor: Ľubomíra Šoltésová
Kategória: Komunita

V sobotu 21. mája vybehli na 115 km dlhú trať z Košíc do Miškolca desiatky bežcov. Ultramaratónsku trať zdolávali ako jednotlivci, vo dvojiciach, prípadne v 5 alebo 10 členných tímoch. Štartovali v Košiciach pri Dóme sv. Alžbety a cieľ preťali pri radnici v Miškolci.

Bezprostredné dojmy nám po pretekoch sprostredkovala Katarína Vojaček, projektová manažérka z podporných IT služieb. „Ženský bežecký tím IT girls skončil aj vďaka podpore U. S Steel Košice na krásnom 2. mieste v kategórii mix a v absolútnom poradí na 3. mieste. Dievčatá si viedli skvelo a zdolali viaceré štafety zmiešaného, ale aj čisto mužského tímu. Reprezentovali sme hlavne ženy v IT za pomoci Košice IT Valley, ktorého súčasťou je aj U. S. Steel Košice. Trať sme zdolávali s heslom, že keď sa dá, tak sa chce“.

Ultramaratón Košice – Miškolc sa bežal prvýkrát v roku 1999. Preteky ponúkajú súťažné zápolenie pre amatérskych aj profesionálnych športovcov tak v individuálnych disciplínach, ako aj v štafetovom behu. Vďaka športu sa môže prehlbovať športové priateľstvo medzi slovenskou a maďarskou bežeckom komunitou, ako aj spolupráca dvoch partnerských miest.

Na snímke bežecká štafeta IT girls, zložená zo zástupkýň viacerých firiem združených v Košice IT Valley. Katarína Vojaček z USSK je piata sprava.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...