Vyhľadávanie:

Nadácia U. S. Steel finančne podporila UVLF v Košiciach

Nadácia U. S. Steel finančne podporila UVLF v Košiciach

Na pracovisku anatómie Katedry morfologických disciplín Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach pribudol aj vďaka podpore Nadácie U. S. Steel Košice, nový fluorescenčný mikroskop. Využívať sa bude pri vývoji a testovaní inovatívnych biomateriálov určených pre použitie v biomedicíne na regeneráciu kosti a chrupky človeka, resp. zvieraťa.

„Nový mikroskop významnou mierou prispeje k podpore využívania vtáčieho modelu ako alternatívnej zvieracej metódy testovania biomateriálov na našej univerzite. Takýto prístup testovania materiálov je na Slovensku jedinečný.  Očakávame, že vďaka novým technickým možnostiam sa zvýši účasť katedry morfologických disciplín v domácich a medzinárodných výskumných projektoch, pracovisko získa nové patenty a udrží si a pritiahne mladé vedecké talenty zo SR aj zahraničia,“ uviedla prof. MVDr. Eva Petrovová, PhD z Univerzity veterinárneho lekárstva.

 

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...